Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

Teatralny piknik w Wigencji

Teatr Pinokio znalazł nowy dom w wyremontowanym w ramach działań rewitalizacyjnych kompleksie fabrycznym „Wigencja”. W najbliższą sobotę (28 maja, godz. 11:00- 15:00) zaprasza na piknik TU! Pinokio, który odbędzie się na otwartej przestrzeni przed teatrem (ul. Sienkiewicza 75/77).

W trakcie pikniku uczestnicy będą mogli wziąć udział w aktywnościach o charakterze animacyjnym i warsztatowym takich jak: mupety ze skarpety, gąbczaki, warsztaty robienia kukiełek czy parkatoniki czyli (mobilne skrzynki teatralne) – jako przykład innego spojrzenia na teatr. Nie zabraknie także innych atrakcji: malowanie twarzy, wata cukrowa, animacje z chustą klanza.

Dodatkowo, jako wydarzenia towarzyszące, w trakcie pikniku odbędzie się spektakl w formie czytania performatywnego, przygotowany przez uczestników warsztatów teatralnych. W jego ramach przeczytana zostanie przetworzona na sztukę książka Maliny Prześlugi “Dziób w dziób”. Uczestnicy przygotują przestrzeń teatralną, rekwizyty, scenografię, kostiumy. Po spektaklu odbędzie się twórcza dyskusja połączona z warsztatem dla publiczności. Drugim przedsięwzięciem towarzyszącym będzie finałowa gala konkursu „Pinokio - nowy na dzielni”, podczas której będzie można zobaczyć zgłoszone w konkursie prace, nastąpi także ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród.

Po zakończeniu pikniku odbędą się także finałowe działania w ramach świetlicy kreatywnej. Dzieci uczestniczące przez ostatnie tygodnie w zajęciach w ramach świetlicy obejrzą spektakl "Dzieci z Bulerbyn", który tego dnia o godzinie 15:00 będzie wystawiany w teatrze. Następnie zwiedzić będą mogły nową siedzibę teatru oraz wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanym warsztacie. Wśród najaktywniejszych uczestników pikniku rozlosowane będą bilety na ww. spektakl.

Zajęcia w ramach świetlicy, warsztaty teatralne jak i konkurs realizowane są w ramach działań cross-financingowych Projektu 6 Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi przez Stowarzyszenie Kamienica 56.

W trakcie pikniku uruchomione będzie specjalne stoisko, na którym uczestnicy będą mogli zapoznać się z repertuarem Teatru Pinokio oraz programem XI Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela PODAJ CEGŁĘ!; Będzie też możliwość dokonania rezerwacji na wybrane działanie festiwalowe/repertuarowe.

Kontakt