Łódź Rewitalizuje

Nowa droga łącząca Wschodnią i Sienkiewicza. Drogowcy wrócili na budowę [ZDJĘCIA]

Prace przy budowie nowej drogi łączącej Wschodnią i Sienkiewicza wznowione. Plac, który był opuszczoną budową, znowu wypełni się robotnikami.

Na zdjęciu plac budowy drogi łączącej ul. Wschodnią z ul. Sienkiewicza, znajdujący się na tyłach gmachu TVP Oddział w Łodzi

Rozpoczęta w czerwcu 2021 roku inwestycja nie miała szczęścia do wykonawcy, z którym miasto musiało rozwiązać umowę. Pierwszy przetarg na wybór kolejnej ekipy remontowej został unieważniony z uwagi na zbyt wysokie oferty. Tym razem wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie ukończona jeszcze w 2023 r. Wykonawcą prac jest firma Balzola Polska, która wyceniła prace na 13,8 mln zł.

W pierwszej kolejności wykonawca zabezpieczy i uporządkuje plac, który przez kilka miesięcy był opuszczona budową. W dalszej kolejności drogowcy zinwentaryzują wykonane już roboty, aby jak najszybciej przystąpić do prac budowlanych.

Nowy odcinek będzie przedłużeniem ul. Wschodniej – najpierw przetnie ul. Narutowicza, a następnie w kierunku południowym przejdzie pod łącznikiem między gmachami TVP Łódź i Kaskady. Finał inwestycji to IV kw. 2023.

Kontakt