Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 9 czerwca 2026

Remont torowiska na skrzyżowaniu Kościuszki i Struga. Zmiany w ruchu i MPK Łódź [MAPA]

PG i WS

Drogowcy MPK Łódź rozpoczynają kolejny wakacyjny... więcej

„Porozmawiajmy o Łodzi”. Przyjdź na pierwsze spotkanie w czerwcu [SZCZEGÓŁY]

red

Władze Łodzi zapraszają mieszkańców na kolejne z... więcej

Włókiennicza. Jakie sklepy i lokale się tu otworzą? Uchylamy rąbka tajemnicy!

Warsztaty taneczne, tkanie dywanów, muzeum mundurów, kawiarnia w stylu szwedzkim czy upcyklingowe ubrania – tacy najemcy mogą się już niedługo wprowadzić do nowych lokali użytkowych przy Włókienniczej i Wschodniej.

Na zdjęciu elewacja kamienicy przy ul. Włókienniczej 6

Większość miejskich lokali użytkowych przy ul. Włókienniczej i tuż obok, przy ul. Wschodniej, jest już gotowa do przyjęcia nowych, kreatywnych biznesów łodzian. Swoje oferty wynajmu złożyli m.in. pracownia tkania ręcznych dywanów, mała gastronomia w stylu skandynawskim, a także pracownia ceramiki. 

Przy ul. Włókienniczej już w wakacje mogą pojawić się: warsztaty taneczne, ruchowe i teatralne, pracownia tworząca ubrania ze zużytych surowców, muzeum mundurów policyjnych z całego świata czy ręcznie malowane odlewy gipsowe łódzkich kamienic. Nowością w rejonie Włókienniczej/Wschodniej będzie też nowa restauracja. 

Licytacje na lokale użytkowe mają zakończyć się w czerwcu. Wywoławcze stawki czynszu wynoszą od 8 do ok. 40 zł za 1 mkw.

Kontakt