Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 8 grudnia 2023

czwartek, 7 grudnia 2023

Tunel pod Łodzią droższy o 80 mln zł. Dodatkowe pieniądze także na wzmocnienie kamienic

Jakub Bień

Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią, który ma... więcej

Piotrkowska 115 w remoncie. Miejsce dla młodzieży i kolejne zielone podwórko w centrum [ZDJĘCIA]

Trwa remont kamienicy przy Piotrkowskiej 115. W budynku powstają cztery nowe mieszkania komunalne, dwa mieszkania chronione, świetlica Centrum Aktywności Lokalnej, lokal usługowy oraz dwie pracownie twórcze.

Na zdjęciu stan prac remontowo-budowlanych na zewnątrz kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 115

W kamienicy prowadzone są prace budowlane, sanitarne i elektryczne. Montowane są nowe okna, budowane są ścianki działowe na trzecim i czwartym piętrze. W najbliższych tygodniach ekipa wykonawcy planuje prace przy posadzkach, tynkach i parapetach. Niedługo na podwórzu pojawi się nowe oświetlenie terenu, wystartują też roboty przy budowie pergoli oraz zamontowane zostaną ławki.

Jak się zmieni kamienica przy Piotrkowskiej 115?

Układy pomieszczeń zostaną przebudowane, pojawią się dodatkowe okna i balkony.  Nadbudowano poddasze, które będzie oddane na cele użytkowe. Powstanie dodatkowe pomieszczenie w budynku na rowery i wózki, schodołaz oraz sprzęt ogrodniczy dla mieszkańców. W kamienicy wygospodarowane będą przestrzenie na mieszkania komunalne, mieszkania chronione, Centrum Aktywności Lokalnej dla Młodzieży, lokal usługowy i pracownie twórcze.

Centrum Aktywności Lokalnej

Centrum Aktywności Lokalnej przeznaczone będzie dla młodzieży. Będzie to zupełnie nowe miejsce na mapie Łodzi, które pomoże młodzieży rozwijać pasje i talenty. Będzie to miejsce, w którym kształtować się będą młodzi lokalni liderzy.

Zielone podwórze w centrum Łodzi

Teren zewnętrzny budynku zostanie na nowo urządzony jako skwer dla odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Zachowany będzie istniejący drzewostan oraz dodana będzie duża ilość nowej zieleni, krzewów i roślinności dekoracyjnej, w tym pergole porośnięte zielenią pnącą. Pojawią się również ławki i huśtawki. Teren zostanie oświetlony. Dojazd do sąsiednich nieruchomości będzie miał nową nawierzchnię z płyt granitowych, na terenie powstaną miejsca parkingowe. W zachodniej części działki powstanie przyjazny skwer do odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców z ławkami i huśtawkami. Zamontowane zostaną również budki lęgowe dla jerzyków.

Wartość inwestycji to ponad 7 mln zł, a jej finał planowany jest na IV kw. 2023.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt