Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 8 grudnia 2023

czwartek, 7 grudnia 2023

Tunel pod Łodzią droższy o 80 mln zł. Dodatkowe pieniądze także na wzmocnienie kamienic

Jakub Bień

Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią, który ma... więcej

Rewitalizacja. Kamienica przy Kilińskiego będzie ozdobą miasta jeszcze w 2023 r. [ZDJĘCIA]

Widać już efekty kompleksowego remontu, jaki przechodzi zabytkowa kamienica przy ul. Kilińskiego 36. Słoneczna elewacja z elegancką zieloną stolarką będzie prawdziwą ozdobą piękniejszej z każdym dniem okolicy.

Na zdjęciu trwające prace remontowo-budowlane przy nadbudowywaniu najwyższej kondygnacji kamienicy przy ul. Kilińskiego 36

Tak jak w innych realizacjach łódzkiego programu rewitalizacji, tak i ten budynek remontowany jest starannie od piwnic aż po dach. Po modernizacji kamienica będzie jak nowa – zyska nowe instalacje, podłączenie do miejskiego systemu ogrzewania oraz, co nietypowe, windę! Zmieni się także podwórko, na którym staną ławki, nieduża altana, stojak na rowery i trzepak. Dzieci będą mogły bawić się na placu zabaw z karuzelą i huśtawkami, a na zewnętrznych ścianach budynku zawisną budki lęgowe dla jerzyków.

Kilińskiego 36. Raport z placu budowy

Chociaż z zewnątrz kamienica wygląda już niemal na gotową, w środku wciąż trwa intensywny remont. – Powstaje właśnie nowa konstrukcja dachu. Robotników zobaczymy również przy wykonywaniu nadproży i otworów drzwiowych. W najbliższych tygodniach kontynuowane będą prace tynkarskie i murarskie. Ponadto planowany jest montaż instalacji wodociągowych, co trzeba zrobić przed położeniem posadzek – opowiada Olga Kasyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Co powstanie przy Kilińskiego 36?

W kamienicy powstanie 27 mieszkań komunalnych, w tym dwa dla lokatorów z niepełnosprawnością i jedno dla osoby opuszczającej pieczę zastępczą. Przy ul. Kilińskiego 36 ma również działać Centrum Interwencji Kryzysowej, będące ośrodkiem wsparcia dla łodzian w potrzebie. W budynku znajdzie się także pięć lokali usługowych na wynajem pod działalność gospodarczą. Kamienica ma być gotowa jeszcze w 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt