Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 5 marca 2026

Łódź wyburza ruiny! Aż 161 budynków przeznaczonych do rozbiórki w 2026 roku [ZDJĘCIA]

AC

Łódź w 2026 roku zapowiada jako kolejny intensywny... więcej

Remont Parku Reymonta w Łodzi. Na co przeznaczą 250 tys. złotych dofinansowania?

MA

Park Reymonta w Łodzi przejdzie duży remont!... więcej

Remont skrzyżowania Wschodniej i Rewolucji. Zmiany w ruchu i MPK Łódź [SZCZEGÓŁY]

Od niedzieli, 8 marca rozpocznie się remont na... więcej

Skorupki w przebudowie. Ułożona większość chodników i wyznaczone miejsca na zieleń [ZDJĘCIA]

Większość chodników jest już ułożona, widać też, gdzie powstaną zieleńce. Sprawdzamy postępy na przebudowie ul. Skorupki.

Na zdjęciu stan prac remontowo budowlanych na ul. Skorupki na odcinku pomiędzy ulicami Wólczańska a Stefanowskiego

Inwestycja na ul. Skorupki obejmuje odcinek od ul. Wólczańskiej do ul. Stefanowskiego. Na wysokości hali sportowej trwają prace brukarskie. Prawie na całej długości ułożony jest już chodnik. 

Przy przejściach obniżone zostały krawężniki, ekipa budowlana wyznaczyła też nowe wejścia do parku im. Klepacza. Widać już miejsca, w których pojawi się zieleń. Po stronie hali ulica zazieleni się rabatami preriowymi, które tworzą malownicze kompozycje atrakcyjne cały rok.

Na remontowanym odcinku ulicy zachowane zostaną w niezmienionym kształcie miejsca parkingowe. Zazieleniona ul. Skorupki będzie gotowa do użytku jeszcze w tym roku. 

„Zielony kampus – Ogrody na Skorupki” to projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja to kontynuacja działań podejmowanych z mieszkańcami w ubiegłych latach. Wtedy to powstał woonerf na odcinku ul. Skorupki przy archikatedrze, a następnie na ul. Stefanowskiego.

Kontakt