Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 czerwca 2026

Perełka modernizmu przy Anstadta do remontu. Skryła się już za rusztowaniami

red

Należąca do wspólnoty mieszkaniowej kamienica przy... więcej

Politechnika Łódzka wyremontowała budynek z lat 60. Jest teraz zeroemisyjny!

Politechnika Łódzka właśnie oddała do użytku nowoczesny i ekologiczny budynek A7 znajdujący się na kampusie A.

Na zdjęciu wyremontowany budynek Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Łódzkiej

Kompleksowy remont dotyczył powstałej w latach 60. hali Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Inwestycja całkowicie ją zmieniła. Z emitera ciepła budynek stał się praktycznie zeroemisyjny. Wprowadzono odpowiednie ocieplenie, nowoczesne systemy wentylacyjne pozwalające odzyskać ciepło oraz systemy monitorujące i zarządzające energią. Poza tym wodooszczędną armaturę, energooszczędne oświetlenie i fotowoltaikę. Wymieniono drzwi, okna, docieplono ściany i stropodach.

W wyremontowanym budynku znajdą się laboratoria oraz sale dydaktyczne. Ważną część oddawanej przestrzeni zajmie Centrum Projektowania Uniwersalnego.

Kontakt