Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Zabytkowa kamienica przy Rewolucji jak nowa! Powstały w niej mieszkania komunalne [ZDJĘCIA]

Kończą się prace przy odnowie zabytkowej kamienicy w centrum. Przed remontem budynek był w opłakanym stanie, trudno było uwierzyć, że to nieruchomość wpisana do rejestru zabytków. Dzisiaj frontowy budynek znowu wygląda jak przed wiekiem, kiedy go wybudowano.

Na zdjęciu elewacja kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. 29

– Wszystkie prace zostały praktycznie zakończone – pozostały jeszcze do uzupełnienia elementy małej architektury na podwórku, jak ławki czy kosze na śmieci – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich. – Budynek pomyślnie przeszedł odbiory Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łodzi udzielił już pozwolenia na użytkowanie odbudowanej oficyny. Pozostała część kamienicy oczekuje na odbiory przeprowadzone przez sanepid i straż pożarną.

Remont od piwnicy po dach

Zabytek został gruntownie odnowiony. Ma wyremontowane piwnice, nowy dach, wzmocnione i wymienione stropy, nową stolarkę okienną i drzwiową. Ekipa budowlana położyła nowe instalacje i podłączyła kamienicę do sieci centralnego ogrzewania. Na ścianach położone są już nowe tynki, odnowione i odbudowane zostały klatki schodowe. Kamienica zachwyca również odnowioną elewacją, gdzie możemy podziwiać efektowne zdobienia i detale architektoniczne. 

Nowe mieszkania w Łodzi

W kamienicy przy ul. Rewolucji 29 powstało 26 mieszkań komunalnych z osobnymi kuchniami lub aneksami kuchennymi, cztery lokale usługowe i miejsce do sąsiedzkich spotkań, czyli przyjazne, zielone podwórko.

Wartość inwestycji to 9,8 mln zł.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt