Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 1 marca 2024

MPK Łódź testowało tory na Legionów. 4 marca wrócą tam tramwaje [ZDJĘCIA]

TAnd

W czwartek, 29 lutego odbyły się kolejne jazdy... więcej

czwartek, 29 lutego 2024

Łódź zielenieje. W 2024 r. przybędzie aż 52 tys. nowych drzew! [SZCZEGÓŁY]

ML

Tysiące nowych drzew pojawią się w całej Łodzi w... więcej

Łódź na podium Access City Award 2024! Za działania na rzecz osób z niepełnosprawnością

Łódź zajęła drugie miejsce w Access City Award 2024, konkursie promującym działania na rzecz włączenia osób z niepełnosprawnością w życie społeczne i ekonomiczne miast. Za konkurentów miała ponad 30 europejskich miast!

Infografika przedstawiająca kandydatów do nagrody Access City Award 2024: Łódź, Saint-Quentin, Tübingen, South Dublin County, San Cristobal de LaLaguna

Jury doceniło wielotorowe i wieloletnie działania Łodzi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Pozytywnie oceniono działania rewitalizacyjne w dziedzinie poprawy jakości przestrzeni publicznych, poprawę dostępności do transportu zbiorowego, likwidację barier architektonicznych (np. przejścia podziemnego przy „Centralu”). Dostrzeżono także działania zrealizowane w samym urzędzie miasta, jak instalację totupointów, pętli indukcyjnych, czy wprowadzenie usługi „mobilny urzędnik”, adresowanej do osób niemogących opuszczać domu.

Nagrodą dla Łodzi jest 120 000 euro. Pieniądze będą przeznaczone na dalsze działania wsparcia osób niepełnosprawnych.

Access City Award to nagroda przyznawana miastom od 2010 roku za szczególne działania na rzecz włączenia osób z niepełnosprawnością w życie społeczne i ekonomiczne miast, poprawę dostępności przestrzeni publicznych, zapewnienie osobom z niepełnosprawnością warunków do harmonijnego rozwoju.

W pierwszej piątce, poza Łodzią, znalazły się także: Tybinga (Niemcy), Saint-Quentin (Francja), San Cristóbal de La Laguna (Hiszpania) i South Dublin County (Irlandia).

Kontakt