Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 29 lutego 2024

Łódź zielenieje. W 2024 r. przybędzie aż 52 tys. nowych drzew! [SZCZEGÓŁY]

ML

Tysiące nowych drzew pojawią się w całej Łodzi w... więcej

Remont Brzeźnej. Zmiany w organizacji ruchu dla kierowców i pasażerów MPK Łódź

TAnd

Nowa równa jezdnia, proste chodniki i przystanki... więcej

Najdroższa działka w Nowym Centrum Łodzi sprzedana przez Ghelamco. Co tu powstanie? [ZDJĘCIA]

Firma Ghelamco sprzedała należącą do niej działkę w sercu Nowego Centrum Łodzi – pomiędzy kompleksem EC1, dworcem Łódź Fabryczna oraz biurowcami Bramy Miasta. Za cenę transakcyjną 90 mln zł teren ten oraz pozostałe prawa powiązane z nieruchomością (w tym wydane pozwolenia na budowę) kupiła Grupa Archicom.

Na zdjęciu działka, którą sprzedała firma Ghelamco, położona pomiędzy dworcem Łódź-Fabryczna a EC1 (widok z góry)

– Nowe Centrum Łodzi to konsekwentnie rewitalizowany śródmiejski obszar, który docelowo ma diametralnie odmienić oblicze miasta. Wierzymy w potencjał tego miejsca stworzonego na terenie odzyskanym dla mieszkańców całej Łodzi. Archicom dołoży swoją cegiełkę do tego projektu. Wybudujemy tam otwartą inwestycję mieszkaniową, która zagwarantuje najwyższy standard jakości życia oraz pieszy dostęp do niezbędnych udogodnień miejskich. Będzie także łącznikiem między kluczowym hubem komunikacyjnym a infrastrukturą handlową i rekreacyjną.  Chcemy, aby powstało miejsce z zielenią, świetnym dostępem pieszym do całej oferty nowoczesnego miasta – powiedział w komunikacie o transakcji Waldemar Olbryk, prezes zarządu Archicom.

Jak czytamy dalej: „Zrealizowana w przyszłości inwestycja pozwoli deweloperowi na wybudowanie około 1300 mieszkań".

Działkę w Nowym Centrum Łodzi Ghelamco kupiło od miasta w 2016 r. za 85,2 mln zł, rekordową jak dotąd cenę sprzedaży gruntów miejskich. Firma zapowiadała na tym terenie realizację projektu mixed-use obejmującego zabudowę mieszkaniową, biurową i usługową (hotel). Deklaracje te nie doczekały się jednak realizacji, choć pozwolenie na budowę pierwszej z zapowiadanych inwestycji, wielorodzinnego budynku mieszkalnego, Ghelamco otrzymało jeszcze jesienią 2022 r.

Kontakt