Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 kwietnia 2024

czwartek, 18 kwietnia 2024

Wstęga Kobro i woonerf w Nowym Centrum Łodzi. Archicom wybuduje nie tylko mieszkania

MK

Ponad 300 mieszkań, 13 lokali usługowych i mnóstwo... więcej

Chcesz zazielenić swoją okolicę albo zbierać deszczówkę? Możesz dostać dofinansowanie! [SZCZEGÓŁY]

Do 25 marca można zgłaszać wnioski w dwóch łódzkich programach - „ZbieraMY deszczówkę” oraz „ZazieleniaMY”. Dzięki pieniądzom od samorządu można wybudować u siebie instalacje, które zatrzymują wodę deszczową, a także zasadzić drzewa i mniejsze rośliny w swojej okolicy.

Na zdjęciu realizacja nowych nasadzeń na terenie miasta w ramach programu "ZazieleniaMY"

W programie ZbieraMY deszczówkę można składać wnioski na zakup zbiorników na deszczówkę wraz z instalacją do podłączenia do rynny, stworzenie systemów bioretencji, wykonanie nawierzchni przepuszczalnych oraz systemów nawadniania. Maksymalne dofinansowanie to 80% kosztów inwestycji (nie więcej niż 10 tys zł.). Wszystkie informacje i dokumenty znajdują się na stronie Urzędu Miasta dedykowanej programowi.

W programie ZazieleniaMY dofinansowanie wynosi maksymalnie 20 tysięcy złotych (również 80% wszystkich kosztów). W ramach tych działań można zasadzić drzewa, krzewy i byliny, wysiać łąkę kwietną oraz trawniki. Program powstał, by umożliwić łodzianom realizację własnych przedsięwzięć przyczyniających się do ograniczenia skutków zmian klimatu i, podobnie jak „ZbieraMY deszczówkę”, jest z powodzeniem kontynuowany od kilku lat. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie programu.

Kontakt