Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 kwietnia 2024

czwartek, 18 kwietnia 2024

Wstęga Kobro i woonerf w Nowym Centrum Łodzi. Archicom wybuduje nie tylko mieszkania

MK

Ponad 300 mieszkań, 13 lokali usługowych i mnóstwo... więcej

MPK Łódź testowało tory na Legionów. 4 marca wrócą tam tramwaje [ZDJĘCIA]

W czwartek, 29 lutego odbyły się kolejne jazdy testowe tramwajów MPK Łódź po ul. Legionów. To kolejny etap przygotowań do wznowienia ruchu, które nastąpi 4 marca.

Na zdjęciu przejazd testowy tramwajów po nowym torowisku na ul. Legionów

Po wtorkowych testach elementów torowiska i sieci trakcyjnej przez specjalny pojazd pomiarowy MPK Łódź przyszła pora na kolejne jazdy po nowej ulicy Legionów. Próbny przejazd wykonany został przez różne typy tramwajów tak, aby sprawdzić infrastrukturę pod każdym kątem. Po zmodernizowanej ulicy bez problemów powinny kursować tramwaje o różnych parametrach.

Jazdy testowe odbyły się bez zastrzeżeń. Teraz wykonane mają być ostatnie prace przygotowawcze i zgodnie z zapowiedziami tramwaje na ul. Legionów wrócą 4 marca. Kursować będzie linia 15, która pojedzie z Kurczaków przez Paderewskiego, Politechniki i Gdańską, a dalej przez Legionów, plac Wolności
i Pomorską do krańcówki na Telefonicznej.

Na Legionów nadal będą prowadzone prace, dlatego tramwaje zatrzymają się na tymczasowych przystankach na Gdańskiej pomiędzy Legionów, a Próchnika, a nie na Legionów przy Gdańskiej. Natomiast bez problemu skorzystamy z przystanków na Legionów przy Zachodniej.
Kontakt