Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 maja 2024

Wojska Polskiego po społecznym odbiorze. Ulica jest nie do poznania! [ZDJĘCIA]

red

Kto pamięta Wojska Polskiego sprzed remontu, mógł... więcej

Remont Brzeźnej na ostatniej prostej. Jak zmienia się ta ulica? [ZDJĘCIA]

TAnd

Poruszanie się po remontowanej Brzeźnej jest już... więcej

Mikrogranty na megapomysły! Zdobądź pieniądze na lokalne inicjatywy. Startuje nabór wniosków

Do realizacji sąsiedzkich projektów wystarczą dobry pomysł, szczypta chęci i garść zaangażowania. Przydadzą się też pieniądze. Te można dostać od miasta.

Na zdjęciu budynek zaadaptowany na Miejsce Spotkań - Społeczny Dom Kultury

Startuje nabór wniosków na mikrogranty, które pozwolą zrealizować lokalne inicjatywy. O pieniądze mogą się starać zarówno organizacje pozarządowe, jak i nieformalne grupy mieszkańców. 

Jest to propozycja dla łodzian, którzy mają doskonałe pomysły, ale brakuje im finansowania, m.in. na organizację projektów edukacyjnych, koncertów, wystaw lub warsztatów. Granty mogą też zostać przeznaczone na zakup nowych ławek i koszy na śmieci czy utworzenie zielonego skweru sąsiedzkiego. 

To już siódma edycja miejskiego programu. Od 2018 r. zaangażowani mieszkańcy zrealizowali kilkaset pomysłów – od sąsiedzkich spotkań i pikników, przez sadzenie miododajnych roślin i lekcje pływania po budowę… osiedlowego pieca do chleba. 

Minimalna kwota wsparcia wynosi 500 zł, maksymalna – nawet 5000 zł. Nabór wniosków rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa do 8 maja. Więcej informacji na: www.opus.org.pl

Kontakt