Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 20 maja 2024

Jeszcze tu nie byłeś? Wstyd! Odkryj z nami plac Wolności, park Staromiejski i Stary Rynek [ZDJĘCIA]

red, a.pe

Łódź zmienia się dla swoich mieszkańców, a efekty... więcej

czwartek, 16 maja 2024

Kamienica przy Piotrkowskiej 118 odsłania elewację. Remont dobiega końca [ZDJECIA]

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 118 odsłania elewację. Kończy się właśnie kolejna rewitalizacja w samym centrum Łodzi.

Na zdjęciu odsłonięta elewacja kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 118

Przechodząc ulicą Piotrkowską obok numeru 118 zobaczymy odsłonięty fragment nowej elewacji. Została ona oczyszczona i odnowiona. Zachwyca również sztukaterią, w której wszystkie ubytki zostały uzupełnione.

Rewitalizacja kamienicy. Co zostanie odnowione?

W kamienicy frontowej i oficynach przewidziano nowy układ pomieszczeń. Część istniejących piwnic zostanie przeznaczona na pomieszczenia gospodarcze oraz na węzeł cieplny. Od podwórka odtworzone zostały balkony, natomiast balkony frontowe gruntownie wyremontowano. Nad wejściami do klatek schodowych przewidziano daszki, stylistyką nawiązujące do elementów już istniejących. Zachowane zostaną dwie pary wrót bramowych.

Co znajdziemy pod adresem Piotrkowska 118?

Powstanie tu niezwykła instalacja artystyczna autorstwa jednego z ciekawszych współczesnych artystów, Andrzeja Fogtta. Surrealistyczna aranżacja w podwórku przeniesie nas w bajkowo-operowy świat. Nad naszymi głowami zawisną kandelabry, które będą emanowały kolorowym światłem, różnym w zależności od pory roku. Znajdą się tutaj również mieszkania komunalne, przestrzenie biurowe, lokale usługowe i pracownie artystyczne. Swoją siedzibę będzie miała również Fundacja Centrum Praw Kobiet. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt