Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 maja 2024

Wojska Polskiego po społecznym odbiorze. Ulica jest nie do poznania! [ZDJĘCIA]

red

Kto pamięta Wojska Polskiego sprzed remontu, mógł... więcej

Remont Brzeźnej na ostatniej prostej. Jak zmienia się ta ulica? [ZDJĘCIA]

TAnd

Poruszanie się po remontowanej Brzeźnej jest już... więcej

Remont placu Komuny Paryskiej dobiega końca. Już teraz jest zielony, a będzie jeszcze lepiej! [ZDJĘCIA]

Trwają ostatnie prace przy odnowie placu Komuny Paryskiej i skweru Wiedźmina w rejonie skrzyżowania ul. Tuwima z Sienkiewicza. Plac zmienił się w atrakcyjną przestrzeń wypoczynkową i rekreacyjną.

Na zdjęciu nowe pawilony, które stanęły na skwerze Wiedźmina, a więc południowej części pl. Komuny Paryskiej

Nie zabrakło zieleni, zasadzone zostały rośliny cebulowe, m.in. zimowity i tulipany, pojawiły się również krzewy oraz trawy i byliny. Wśród nowych nasadzeń znajdziemy również kalinę wonną i koralową, porzeczkę krwistą, krzewuszkę, hortensje, parzydło leśne i zawilec gajowy.

W strefie zielonej powstał bezpieczny i ogrodzony plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnię w kształcie smoka, bujaki, huśtawkę i przestrzenną konstrukcję wspinaczkową. Na placu stanęły także trzy niewielkie pawilony, w których znajdą się m.in. mały punkt gastronomiczny oraz toaleta publiczna. Rejon placu zostanie oświetlony. Pojawi się dodatkowe podświetlenie drzew i iluminacja pawilonów. Południowa część placu Komuny Paryskiej przez lata zaniedbana zyskała drugie życie. Odnowione miejsce będzie enklawą zieleni w centrum Łodzi, dającą możliwość odpoczynku i zabawy.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt