Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Kamienica przy Sienkiewicza zachwyca! Zobacz spektakularne efekty remontu [ZDJĘCIA]

Dobiega końca kompleksowy remont kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22, gdzie trwają już ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Ostatnim akcentem rewitalizacji będzie ułożenie granitowych płytek w prześwicie bramowym.

Na zdjęciu elewacja kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22 po zakończonym remoncie

Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały gruntownie odnowione, zamontowano w nich 150 nowych okien i 190 drzwi wzorowanych na oryginałach. Na podwórku, na ponad 300 mkw., zasadzono niemal tysiąc ozdobnych krzewów i bylin, w tym m.in. magnolie, róże i różaneczniki, bluszcze, pnące hortensje i wiciokrzewy.

Kamienica przy Sienkiewicza jak nowa

Zespół budynków odzyskał dawną świetność – poza nową stolarką ma nowe stropy, instalacje wewnętrzne i zmieniony układ pomieszczeń. Prace rewitalizacyjne objęły także odnowienie fasady wraz z renowacją i odtworzeniem jej detali architektonicznych. Zgodnie z planami kamienica frontowa została nadbudowana o dodatkową kondygnację. Będzie teraz pełnić funkcje biurowe. Oprócz 37 lokali biurowych w budynku powstało także pięć pomieszczeń na działalność gospodarczą. Remont kosztował ponad 20 mln zł.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt