Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 21 maja 2024

poniedziałek, 20 maja 2024

Jeszcze tu nie byłeś? Wstyd! Odkryj z nami plac Wolności, park Staromiejski i Stary Rynek [ZDJĘCIA]

red, a.pe

Łódź zmienia się dla swoich mieszkańców, a efekty... więcej

Wielkie zmiany przy Północnej 7. Remont kamienicy i metamorfoza podwórka [ZDJĘCIA]

Postępuje rewitalizacja kamienicy przy ul. Północnej 7, gdzie obecnie trwa już montaż parapetów, układane są płytki na ścianach i posadzkach oraz rozpoczęto malowanie.

Na zdjęciu trwający remont obydwu oficyn przy ul. Północnej 7

Wyraźnie zaawansowane są prace przy nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, powstaje węzeł cieplny. Na kolejne tygodnie planowane są roboty elektryczne i teletechniczne.

W budynku będzie 38 mieszkań komunalnych, w tym 10 przygotowanych dla osób z niepełnosprawnościami, oraz dwa lokale usługowe na wynajem. Żeby kamienica lepiej służyła mieszkańcom, przebudowano wewnętrzny układ jej pomieszczeń, wzbogacając wszystkie lokale o indywidualne kuchnie lub aneksy kuchenne oraz łazienki. 

Duże zmiany zajdą też na podwórzu. Zmieni się ono w rekreacyjny zakątek z ławkami i bogatą zielenią, m.in. pnączami, które piąć się będą po stelażach na ścianach zewnętrznych budynków. Wyposażenie uzupełnią stojaki rowerowe oraz estetyczna altana na odpady. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt