Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Trzy perły z Rewolucji. Zobacz, jak rewitalizacja zmienia centrum Łodzi [ZDJĘCIA]

Przy ulicy Rewolucji 1905 r. możemy podziwiać wspaniałe efekty rewitalizacji centrum Łodzi. W kamienicach pod numerami 13, 15 i 17 trwają już ostatnie prace. Zaglądamy na plac budowy!

W trzech wyremontowanych kamienicach powstały pięćdziesiąt dwa komfortowe mieszkania komunalne oraz pięć funkcjonalnych lokali dla przedsiębiorców. Działać tu będą także dwie świetlice środowiskowe z udogodnieniami dla dzieci z niepełnosprawnościami. Lokale wyposażone zostały we wszystkie media, w tym podłączone do sieci centralnego ogrzewania. Dzięki remontom kamienice zachwycają zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Ścianę kamienicy przy ul. Rewolucji 15 ozdobił mural. To charakterystyczne ,,kurki” - motyw, który został odkryty przy okazji modernizacji kamienicy przy ul. Legionów 20. 

Co się dzieje na placu budowy?

Wykonawca przygotowuje się już do odbiorów inwestycji - prowadzi ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe. Prace trwają także na podwórku, przy nasadzeniach zieleni. Ich efektem będzie zielone i przyjazne podwórze do zabaw dla najmłodszych i idealne miejsce sąsiedzkich spotkań.

Wartość inwestycji w trzech kamienicach to ponad 21 mln zł. 


Kontakt