Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Dwie nowe wieże u zbiegu Piłsudskiego i Sienkiewicza. Budomal dostał zgodę [WIZUALIZACJE]

Aprobatę Rady Miejskiej w Łodzi zyskał bazujący na zapisach specustawy mieszkaniowej (tzw. lex developer) projekt budowy kompleksu mieszkalnego w bardzo prestiżowym punkcie miasta – przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza.

Wizualizacja nowej inwestycji mieszkaniowej, którą u zbiegu ulic Sienkiewicza i Piłsudskiego realizować chce spółka P22

Na sesji w środę, 23 maja radni zagłosowali za poparciem wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Sienkiewicza 62 i al. Piłsudskiego 22, który jeszcze w 2023 r. złożyła spółka P22 należąca do znanej deweloperskiej firmy Budomal. Zgoda Rady Miejskiej otwiera deweloperowi drogę do ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Na wspomnianych działkach stanie okazały budynek mieszkalny, który stworzą dwie 17-kondygnacyjne wieże (55 metrów), dorównujące wysokością sąsiednim biurowcom. Obie staną na wspólnym podium posiadającym od strony al. Piłsudskiego 4 kondygnacje naziemne. Do tego budynku będzie przylegać zrekonstruowana 3-kondygnacyjna kamienica przy ul. Sienkiewicza 62, która po koniecznej rozbiórce (na którą jest już pozwolenie) ma zostać odtworzona w ramach inwestycji. Całość posadowiona będzie na dwukondygnacyjnym garażu podziemnym. 

Obiekt pełnił będzie przede wszystkim funkcję mieszkalną (od 200 do 320 mieszkań), ale ma posiadać też lokale na działalność usługowo-handlową skoncentrowane na pierwszej i drugiej kondygnacji w głównej bryle oraz na trzech kondygnacjach zrekonstruowanej kamienicy. Niezabudowane obszary inwestycji zajmą ciągi pieszo-jezdne, rampa zjazdu do garażu podziemnego, parkingi dla rowerów oraz tereny zielone.

Kontakt