Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

wtorek, 16 lipca 2024

poniedziałek, 15 lipca 2024

Wielka rewitalizacja famuł przy Ogrodowej 24. Widać już pierwsze efekty przebudowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł... więcej

Na Mielczarskiego jest pięknie! Nie tylko woonerf, zmieniły się też kamienice [ZDJĘCIA]

Ulica Mielczarskiego zmieniła się w przyjazny pieszym woonerf, pełen zieleni i miejsc idealnych do wypoczynku, a to nie wszystko! Kompleksowe remonty od piwnic aż po dachy przeszły także stojące tu kamienice.

Na zdjęciu wyremontowana kamienica przy ul. Mielczarskiego 33

Mielczarskiego 3

W kamienicy przy ul. Mielczarskiego 3 powstało 11 mieszkań komunalnych oraz miejsce na dwa lokale prowadzone przez podmioty ekonomii społecznej. Mogą tu działać np. świetlica albo mała gastronomia.

Mielczarskiego 15

Przy ul. Mielczarskiego 15 przebudowano kamienicę frontową, a pozostałe zabudowania rozebrano. Na podwórku rosną nowe drzewa, krzewy, trawy i byliny, a po elewacjach będą wspinać się pnącza. Są też ławki, plac zabaw, podest wypoczynkowy, stojak rowerowy, kosze na śmieci i oświetlenie. W budynku powstały dwa mieszkania komunalne oraz placówka opiekuńczo-wychowawcza.

Mielczarskiego 22

Pod numerem 22 przebudowano  budynek frontowy oraz dwie boczne oficyny. Powstało tu w sumie 19 mieszkań komunalnych oraz mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnościami. Wygospodarowano nawet miejsce na windę!

Mielczarskiego 33

Przy ul. Mielczarskiego 33 znajdują się 23 mieszkania komunalne oraz cztery lokale usługowe. To miejsce na lokal małej gastronomii i wypożyczalnię sprzętu sportowego prowadzone przez podmioty ekonomii społecznej oraz lokale do wykorzystania przez organizacje pozarządowe lub mieszkańców. Dzięki sąsiedztwu Ogrodów Karskiego latem będzie tu można wystawić ogródki!


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt