Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 23 lipca 2024

Remont Jaracza. Kiedy rozpoczną się prace nad nową nawierzchnią?

red

Firma Jagez wygrała ogłoszony przez Zarząd... więcej

poniedziałek, 22 lipca 2024

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Na etapie ostatnich prac wykończeniowych jest... więcej

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była ruderą, a teraz będzie nowoczesnym i atrakcyjnym budynkiem, w którym powstały przestrzenie biurowe. Dobiegły końca prace w kamienicy przy Sienkiewicza 22.

Kolaż powstały z połączenia czterech zdjęć pokazujących różne aspekty remontu nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 22

Wszystkie pomieszczenia w kamienicy zostały gruntownie odświeżone, w budynku zamontowano ponad sto okien i blisko dwieście drzwi, które wyglądem nawiązują do oryginalnych. Na podwórku, na ponad 300 metrach kwadratowych, zasadzono niemal 1000 ozdobnych krzewów i bylin, w tym magnolie, róże i różaneczniki, bluszcz i pnące hortensje. Nie brakuje również wiciokrzewów, rozplenicy i bluszczu.

Zabytek odzyskał życie, ma nowe stropy, stolarkę oraz instalacje. Zmieniony został układ pomieszczeń, a wykonawca postawił nowe ściany, położył tynki i podłogi. Elewacja zachwyca każdym szczegółem, prace konserwatorskie objęły kompleksowe odnowienie fasady i przywrócenie odrestaurowanego detalu architektonicznego. 

Zgodnie z planami, kamienica została nadbudowana i przekształcona w nowoczesny kompleks biurowy. Powstało tu trzydzieści siedem lokali biurowych oraz pięć lokali dla przedsiębiorców. Oprócz tego w budynku swoją siedzibę będzie miało Centrum Aktywności Lokalnej.

Wartość inwestycji ponad 20 mln zł.

Kontakt