Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

wtorek, 16 lipca 2024

poniedziałek, 15 lipca 2024

Wielka rewitalizacja famuł przy Ogrodowej 24. Widać już pierwsze efekty przebudowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł... więcej

Łódzkie Centrum Pozarządowe otwarte. Pomoże w realizacji inicjatyw łodzian [ZDJĘCIA]

Kiedyś młodzież uczyła się tu w Zespole Szkół Mechaniczno-Samochodowych, dziś w tym miejscu można poznać zasady działania organizacji pozarządowych. Przy ul. Pogonowskiego 34 ruszyło Łódzkie Centrum Pozarządowe (ŁCP).

Na zdjęciu jedno z pomieszczeń Łódzkiego Centrum Pozarządowego przy ul. Pogonowskiego 34

Łódzkie Centrum Pozarządowe to nowe miejsce na mapie naszego miasta, które powstało dla łódzkich NGO, ale też grup nieformalnych, inicjatyw obywatelskich oraz podmiotów ekonomii społecznej. Zgłosić się tu może każdy, kto chciałby rozwinąć działanie swojej organizacji, ma grupę znajomych, z którymi chciałby realizować inicjatywy lub szuka możliwości zaangażowania się w działania społeczne. Nowa przestrzeń jest szyta na miarę potrzeb fundacji i stowarzyszeń z Łodzi, które wcześniej brały aktywny udział w jej projektowaniu. ŁCP prowadzą wspólnie stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani oraz Level-up.

Wsparcie dla NGO

Już niedługo w Łódzkim Centrum Pozarządowym ruszą szkolenia, spotkania sieciujące oraz działania wspierające integrację łódzkiego sektora NGO. W Centrum otrzymacie bezpłatną pomoc prawną oraz wsparcie w ubieganiu się o dodatkowe środki i granty w konkursach. ŁCP jest też miejscem pośrednictwa wolontariatu, ma odpowiadać na potrzeby instytucji, liderów społecznych, koordynatorów i organizatorów wolontariatu, jak również na potrzeby osób poszukujących realnych możliwości działania i pomagania innym.

Bezpłatna przestrzeń na wynajem

Ponadto ŁCP daje możliwość bezpłatnego korzystania z jego przestrzeni – na powierzchni 250 mkw. znajduje się m.in. w pełni wyposażona sala, w której można organizować spotkania, prelekcje i konferencje do 70 uczestników. Sala jest wyposażona w rzutnik multimedialny, nagłośnienie i wygodne krzesła. Korzystać można też z mniejszych, w pełni urządzonych pokoi. Już tego lata odbywać się tam będą wystawy i wernisaże. 

Łódzkie Centrum Pozarządowe to pierwsze z wielu działań, które już w najbliższych miesiącach będą ruszać w zrewitalizowanym budynku dawnej szkoły, wypełniając jej mury nową energią społeczną.

 

Łódzkie Centrum Pozarządowe przy ul. Pogonowskiego 34 czeka na Was od poniedziałku do piątku w budynku prawej oficyny na I piętrze. W celu zarezerwowania pomieszczenia na działania statutowe:

1. dzwońcie pod numer: 735 171 591 (w godz. 12:00–20:00)

2. piszcie e-mail na adres: lodzngo@gmail.com

3. odzywajcie się via Messenger.

Więcej informacji i aktualności na facebookowym profilu Łódzkie Centrum Pozarządowe.

 

 

Kontakt