Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 sierpnia 2026

Nowy mural w Łodzi. Co powstaje na ścianie zabytkowej kamienicy przy Sterlinga?

red

Na ścianie zabytkowej kamienicy przy ul. Sterlinga... więcej

Remont torowiska na Piotrkowskiej i Placu Reymonta. Zmiany MPK Łódź [MAPA]

red

Torowisko na ul. Piotrkowskiej ma już 19 lat, a to... więcej

W Łodzi coraz bezpieczniej! Ponad 420 nowych kamer w rewitalizowanej części miasta [ZDJĘCIA]

W Łodzi będzie bezpieczniej! Zakończono instalację ponad 420 nowych kamer w rewitalizowanej części Łodzi oraz podpisano umowy na dalszą rozbudowę systemu CCTV.

Kolaż powstały z połączenia 2 zdjęć: nowego słupa z monitoringiem umieszczonego na tle jednego z wyremontowanych budynków Księżego Młyna (po lewej) i zdjęcie kamer umieszczonych na szczycie słupa

Nowe kamery zamontowane zostały w blisko 100 lokalizacjach na nowych słupach kamerowych lub elewacjach budynków. System wzbogacono także o głośniki i punkty SOS.  A to nie koniec. Nowe kamery zostaną zainstalowane także w 24 windach i przejściach podziemnych wzdłuż trasy W-Z. Dzięki temu łatwiej będzie można zapobiegać aktom wandalizmu, a także wyjaśniać przyczyny wypadków.

- Instalacja nowych kamer, głośników i punktów SOS to kluczowe kroki w stronę jeszcze bezpieczniejszej przestrzeni publicznej. Duża ilość kamer, łatwość w nawigowaniu pomiędzy punktami kamerowymi i elastyczność w konfiguracji stacji oglądowych dają operatorom systemu możliwość szybkiej reakcji na zaistniałe incydenty. System skutecznie odstrasza wandali oraz gromadzi szczegółową dokumentację zdjęciową, która znacznie upraszcza identyfikację i odnalezienie sprawców – mówi Maciej Mroszczak, specjalista ds. wdrożeń systemów monitoringu wizyjnego z firmy SPRINT S.A. odpowiedzialnej za rozbudowę monitoringu miejskiego w Łodzi.

Aktualnie w systemie monitoringu miejskiego dostępnych jest ponad 1600 obrazów z różnych typów kamer.

Kontakt