Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 4 grudnia 2025

Nowe życie starej fabryki w Łodzi. Jak idą prace przy Sienkiewicza? [ZDJĘCIA]

AS

Rewitalizacja przy Sienkiewicza 63 w Łodzi znów... więcej

wtorek, 2 grudnia 2025

Na Bałutach w Łodzi powstają nowe mieszkania miejskie. Ekspresowe tempo prac [ZDJĘCIA]

red

Mieszkaniowa rewolucja na Bałutach w Łodzi nabiera... więcej

Remont trzech ulic przy Bałuckim Rynku rozpoczęty. Nowe jezdnie, chodniki, przystanki, ławki i drzewa

Po wakacyjnych spotkaniach przyszedł czas na realizację omawianych zmian. W środę, 16 października rozpoczął się remont trzech ulic przy Bałuckim Rynku.

Na zdjęciu wygrodzenia na ul. Zawiszy Czarnego

Od środy, 16 października drogowcy pracują na ulicach Zawiszy Czarnego, Organizacji WiN oraz Młynarskiej na odcinku między ul. Franciszkańską a ul. Łagiewnicką. W ramach inwestycji miasto wyremontuje zniszczoną nawierzchnię, wymieni wysłużone chodniki i krawężniki. Dopełnieniem zmian będą także nowe przystanki autobusowe, nasadzenia drzew oraz ławki dla mieszkańców.

Prowadzone prace znacząco wpłyną na bezpieczeństwo. Ruch na ul. Zawiszy Czarnego i Organizacji WiN zostanie ograniczonych do jednego pasa, pojawią się progi zwalniające oraz nowe ograniczenia prędkości. Co więcej, dzięki ograniczeniu ruchu do jednego pasa, mieszkańcy zyskają nowe miejsca parkingowe.

Kontakt