Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 czerwca 2026

Perełka modernizmu przy Anstadta do remontu. Skryła się już za rusztowaniami

red

Należąca do wspólnoty mieszkaniowej kamienica przy... więcej

Nowa siedziba Fundacji KTOŚ w Łodzi. Powstaje miejsce dla ofiar przemocy. Ty też możesz pomóc!

Fundacja KTOŚ zaprezentowała nowe miejsce wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy domowej. Lokal przy ul. Piotrkowskiej 118 lok. 4U, położony w sercu Łodzi, został użyczony fundacji przez Urząd Miasta Łodzi z przeznaczeniem na działalność pożytku publicznego.

Siedziba Fundacji KTOŚ będzie mieścić się w Łodzi w lokalu w zrewitalizowanej kamienicy. Przed zespołem Fundacji jeszcze prace adaptacyjne. Do końca remontu jeszcze trochę brakuje, również pieniędzy. Aby zdobyć potrzebną kwotę postanowiono zorganizować aukcję charytatywną.

Licytacja dla kobiet

W piątek, 11 lipca odbędzie się dobroczynna kolacja „KTOŚ dla kobiet”, podczas której obędzie się również licytacja m.in. profesjonalnej sesji zdjęciowej, nauki gry w bilard czy zestawu biżuterii. Całkowity dochód z kolacji zostanie przeznaczony na dokończenie remontu lokalu, w którym świadczona będzie bezpłatna pomoc psychologiczna, prawna i terapeutyczna dla kobiet i dzieci doświadczających przemocy.

Zbiórka wciąż trwa

Od początku 2024 roku z programu „KTOŚ dla kobiet” skorzystały już dziesiątki mieszkanek województwa łódzkiego. Fundacja cały czas prowadzi zbiórkę na wykończenie i wyposażenie lokalu – dostępna jest pod adresem: www.pomagam.pl/ktosdlakobiet.

Kontakt