Łódź Rewitalizuje

Remont torowiska na Zachodniej w Łodzi. Ważne zmiany w ruchu przy Manufakturze [SZCZEGÓŁY]

Od piątku (18 lipca) otwarta jest druga jezdnia ul. Zachodniej przy Drewnowskiej. Ma to ułatwić objazd remontu torowiska przy pałacu Poznańskiego i dojazd do Manufaktury.

Na zdjęciu prace remontowe trwające na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Ogrodowej

Remont torowiska na Zachodniej (przy skrzyżowaniu z Ogrodową) wymusił zmiany w ruchu w rejonie Manufaktury i Starego Miasta. Aby ułatwić przejazd i odseparować ruch aut od tramwajów, drogowcy wprowadzą zmiany na ul. Zachodniej.

Od piątku (18 lipca) przywrócony został ruch po obu nitkach ul. Zachodniej. Z Bałut do centrum jedziemy całą szerokością jezdni po stronie pałacu Poznańskiego (tu obecnie odbywa się ruch w obu kierunkach). Natomiast jadąc z centrum na Bałuty jedziemy od Legionów (teraz zamkniętą nitką), następnie skręcamy w prawo w Północną, dalej zawrotka przy Wschodniej i dalej Północną oraz Zachodnią w stronę Bałut. Obecnie większość pojazdów dojeżdża Północną od strony Kilińskiego, więc bezpośredni przejazd Zachodnią usprawni i odciąży Nowomiejską.

Zmiany w MPK Łódź

Natomiast autobusy MPK Łódź kierujące się w stronę Bałut, pojadą z Zachodniej, dalej przez Legionów, plac Wolności, Nowomiejską, Ogrodową i ponownie do Zachodniej. Bez zmian wsiądziemy na przystankach przy Legionów i Manufakturze oraz na placu Wolności.

Kontakt