Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 19 sierpnia 2026

Famuły przy Ogrodowej 24 gotowe! Mieszkania, biura i usługi w pięknym zabytku [ZDJĘCIA]

red

Zakończył się remont famuł przy ul. Ogrodowej 24.... więcej

wtorek, 18 sierpnia 2026

Mieszkania miejskie przy Oblęgorskiej w Łodzi rosną w ekspresowym tempie. Zajrzyj do środka! [ZDJĘCIA]

Patrycja Wojtaszczyk

Już niedługo 62 rodziny odbiorą klucze do... więcej

MPK Łódź testuje nowe torowisko. Remont krańcówki Północna w Łodzi na finiszu [ZDJĘCIA]

Na krańcówce w parku Staromiejskim w Łodzi pojawił się pierwszy tramwaj. To pojazd pomiarowy MPK Łódź, który sprawdził stan nowej infrastruktury przy ul. Północnej w Łodzi. Udany przejazd techniczny to znak, że wielki remont dobiega końca. Wykonawcy pozostały już tylko prace wykończeniowe.

Na zdjęciu przejazd pojazdu pomiarowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji na torowisku wyremontowanej dawnej krańcówki tramwajów podmiejskich przy ul. Północnej 12

"Pod lupą" tramwaju pomiarowego znalazło się zarówno nowe torowisko, jak i sieć trakcyjna. Wszystko po to, aby już niebawem krańcówka była gotowa na przyjęcie tramwajów MPK Łódź kursujących na liniach regularnych. To znak, że prace modernizacyjne torowiska w parku Staromiejskim w Łodzi dobiegają już końca. Nowe torowisko jest już ułożone i połączone ze zwrotnicami oraz rozjazdami. Aktualnie trwają jeszcze prace brukarskie oraz finalizowana jest budowa nowego peronu przystankowego. Prace te mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Kontakt