Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 28 stycznia 2025

Jaki będzie zakres projektu 9 rewitalizacji obszarowej?

Patrycja Wojtaszczyk

Biuro Rewitalizacji UMŁ zaprasza na spotkanie... więcej

piątek, 24 stycznia 2025

Parkingi wielopoziomowe w Łodzi. Ruszyły prace we wszystkich trzech lokalizacjach [ZDJĘCIA]

JT

Miasto rozwija miejską infrastrukturę, stawiając... więcej

wtorek, 14 stycznia 2025

Nowe drogi na Bałutach. Gotowe ulice i plany na 2025 rok [LISTA]

TAnd

Na Bałutach praca wre – w 2024 r. przeprowadzono... więcej

Wielka inwestycja w Ogrodach Geyera. Nova Piotrkowska to nie tylko mieszkania [WIZUALIZACJE]

Pojawił się nowy projekt zabudowy mieszkaniowej bazujący na zapisach specustawy „lex developer”. Wniosek o lokalizację inwestycji złożył do Rady Miejskiej w Łodzi inwestor planujący zagospodarowanie pustej obecnie działki pośrodku zabytkowego kompleksu Ogrodów Geyera przy ul. Piotrkowskiej 303/305.

Wizualizacja inwestycji Nova Piotrkowska, która powstać ma na terenie Ogrodów Geyera

Projekt o nazwie Nova Piotrkowska zakłada budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego z podziemnym garażem oraz lokalami usługowymi na parterze. Inwestor chce go wznieść na pustej parceli w obrębie Ogrodów Geyera, nieopodal skrzyżowania ul. Piotrkowskiej z ul. Przybyszewskiego, w otoczeniu historycznych budynków dawnej fabryki Towarzystwa Akcyjnego Wyrobów Bawełnianych.

Projektowany dom, wsunięty między istniejące zabudowania, uzupełniałby pierzejową zabudowę ul. Piotrkowskiej. Miałby siedem kondygnacji naziemnych oraz jedną podziemną z halą garażową, w której samochody będą parkowane na dwu- lub nawet trzypoziomowych platformach. Na parterze zaplanowano lokale usługowe lub handlowe, a wyżej – mieszkania z indywidualnymi tarasami lub balkonami. Wewnątrz bryły budynku, na wysokości pierwszej kondygnacji przewidziano zielony dziedziniec, a roślinność miałyby pojawić się też na tarasach i części dachów projektowanego domu. Frontowa elewacja ma przyciągać wzrok industrialnym designem, który tworzyć będą jej ażurowa, stalowa konstrukcja, liczne przeszklenia oraz czerwona cegła.

Realizacja projektu zależy teraz od łódzkich radnych. Inwestycje planowane na mocy „lex developer” muszą uzyskać aprobatę samorządu lokalnego. Dopiero zgoda Rady Miejskiej w Łodzi otworzy inwestorowi drogę do ubiegania się o pozwolenie na budowę.
Kontakt