Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 5 grudnia 2023

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Łódź Buduje. Remont ul. Ogrodowej na finiszu

Podziemne instalacje zostały już przebudowane, a na powierzchni zostały do wykonania już ostatnie elementy, w tym nasadzenia drzew. Kiedy ulica zostanie oddana do użytku?

Przebudowa ul. Ogrodowej od Zachodniej do Gdańskiej prowadzona jest w ramach projektu Rewitalizacji Obszarowej Łodzi. Prace to kompleksowa przebudowa całego pasa drogi, gdzie uporządkowaliśmy w pełni wszystkie instalacje podziemne,
aby droga służyła na lata. Przebudowany został wodociąg i kanalizacja, wybudowano na nowo odwodnienie, oraz rozwiązano szereg kolizji teletechnicznych. Na ul. Ogrodowej zamontowano również nowe oświetlenie i latarnie.

Zwieńczeniem przebudowy jest zupełnie nowa konstrukcja drogi i chodniki. Droga po remoncie utrzymana jest w śródmiejskim stylu z chodnikami z kostki, wydzielonymi miejscami postojowymi, oraz nową zielenią i elementów małej architektury.

Obecnie ułożona jest nawierzchnia na całej długości drogi i wykonywane są prace przy chodnikach. Te prace chcemy realizować w listopadzie, aby do końca roku wykonać prace wykończeniowe i otworzyć ulicę dla ruchu.

Droga jest już od początku listopada częściowo dostępna. Wjazdy docelowe odbywają się na jednym kierunku od Zachodniej do Gdańskiej. Na swoją trasą po ul. Ogrodowej, również w jednym kierunku na Żubardź, wróciły autobusy linii 87.

W ramach rewitalizacji w obszarze przy ul. Ogrodowej wykonana została już przebudowa ul. Gdańskiej, ogłoszony jest przetarg na projekt przebudowy ul. Legionów, aktualnie tworzony jest projekt przebudowy ul. Ogrodowej i Północnej, oraz w planach rewitalizacji zamieszczone są również ul. Nowomiejska, plac Wolności, czy park Staromiejski.

Kontakt