Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Łódź buduje i remontuje mieszkania

Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Łódzka Spółka Infrastrukturalna budują i remontują setki lokali w mieście, włączając się w ten sposób w proces rewitalizacji i program mieszkaniowy Łodzi.

Na konferencji prasowej prezydent Hanna Zdanowska przypomniała raz jeszcze, że bez pomocy z zewnątrz nie uda się przywrócić właściwego stanu łódzkich kamienic i poprawić warunków lokalowych w mieście. Do tego potrzebna będzie specustawa, która pozwoli skierować do Łodzi pomoc rządową, by ratować zasoby mieszkaniowe oraz dziedzictwo kulturowe miasta.

Procesy rewitalizacji i budownictwa mieszkaniowego wspierają również spółki miejskie: Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Łódzka Spółka Infrastrukturalna.

Jak poinformował prezes WTBS Radosław Stępień, spółka posiada w swoich zasobach 1300 mieszkań, administruje wieloma wspólnotami i buduje nadal. Podpisano właśnie umowę na kolejną inwestycję przy ul. Wysokiej 30, gdzie w dobrej lokalizacji śródmiejskiej powstanie kolejnych 49 nowych mieszkań.

- Chcemy wspierać w miarę możliwości miasto w procesie inwestycyjnym także w zakresie budownictwa mieszkaniowego - podkreślił prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej Tomasz Piotrowski. ŁSI występuje z konkurencyjną na rynku ofertą najmu lokali, m.in. przy ul. Północnej 1/3 (9 mieszkań o pow. 52-74 m kw. o łącznej pow. 564 m kw.)) oraz w dawnych domach familijnych przy ul Ogrodowej 24 (53 mieszkania o łącznej pow. 1328 m kw.), które przeznaczone są głównie dla studentów i młodych ludzi (średnia pow. Lokalu 25 m kw.). Stawki najmu są jednak niższe od komercyjnych na rynku, bo cena wywoławcza zaczyna się od ok. 15 zł/m kw., a średnia cena wynosi finalnie ok. 20 zł za metr, czyli prawie 15 zł taniej niż na wolnym rynku.

Kontakt