Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 16 lipca 2024

poniedziałek, 15 lipca 2024

Wielka rewitalizacja famuł przy Ogrodowej 24. Widać już pierwsze efekty przebudowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł... więcej

Kino plenerowe na Włókienniczej. TME Polówka przyciągnęła fanów polskich filmów [ZDJĘCIA]

red

Lato to w Łodzi czas projekcji filmowych pod gołym... więcej

24 mln zł na zakładanie własnej działalności

24 mln zł na uruchomienie własnej firmy. Własną działalność może założyć ponad 500 osób. Do czego to może prowadzić? Na przykład do tego, że łodzianka rzuciła pracę w korporacji i założyła galerię sztuki.

 -  Dzięki dotacji można uruchomić własną firmę, prowadząc działalność zgodną ze swoją pasją , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Okazuje się, że można spełnić swoje marzenia i dzięki dotacji uruchomić własną firmę, prowadząc działalność gospodarczą zgodną ze swoją pasją i zainteresowaniami. Takim przykładem może być Anna Bechereka, która po kilku latach pracy w korporacji zdecydowała się na otwarcie własnej galerii artystycznej w Art_Inkbatorze, korzystając ze wsparcia zewnętrznego. Pani Anna tworzy z materiałów recyklingowych, głównie kabli i elementów elektroniki, niepowtarzalne obrazy, płaskorzeźby oraz oryginalną biżuterię.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie do tego pięknego miejsca. Przyznaję, że pokazując to, co Pani udało się stworzyć dzięki dotacji na założenie własnej działalności o wiele łatwiej będzie mi przekonywać innych, by wzięli sprawy w swoje ręce. Pragnę zaprosić do udziału w kolejnym takim projekcie. Mamy do wydania ponad 24 mln zł na założenie własnych firm. Z takiej szansy może skorzystać ponad 500 osób z obszaru rewitalizacji. Można uzyskać nie tylko jednorazową dotację, czyli 23 tys. zł, ale i nawet 12-miesięczną "wypłatę", która pozwala złapać oddech i dać czas na rozruch. Rekrutacja rusza już w styczniu. Zapraszam i zachęcam - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak poinformował dyr. Biura ds Rewitalizacji Sławomir Granatowski, aby otrzymać tego typu wsparcie trzeba spełnić trzy warunki: mieć ukończone 30 lat, być bez pracy i zamieszkiwać na obszarze objętym rewitalizacją.

Kontakt