Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 23 lipca 2024

Remont Jaracza. Kiedy rozpoczną się prace nad nową nawierzchnią?

red

Firma Jagez wygrała ogłoszony przez Zarząd... więcej

poniedziałek, 22 lipca 2024

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Na etapie ostatnich prac wykończeniowych jest... więcej

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

Rewitalizacja Śródmieścia. Zobacz jak upłynął 2019 rok

Rewitalizacja Śródmieścia, duże projekty unijne i osiedlowe remonty. Tak nam upłynął 2019 r. na łódzkich ulicach. 2019 to rok przełomowy, w którym rewitalizacja przeniosła się fazy projektu na realizację. Korzystamy z pierwszych przebudowanych dróg w centrum, oraz możemy podziwiać pierwsze przykłady odnowionych kamienic, pałaców i willi. Ten rok to również liczne inwestycje na osiedlach, o które zadbamy również w kolejnych latach.

- Tegoroczną perełką i naszą dumą jest pałac Steinertów, którego przebudowa właśnie dobiegła końca. Również Lapidarium z sąsiedzką willa Józefa Bayera to unikatowe miejsce na mapie Łodzi, które stanie się punktem zwiedzania i poznawania perełek łódzkiej architektury – podsumowuje 2019 r. Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

- W 2019 r. w rewitalizacji zakończyliśmy przebudowę ul. Gdańskiej, Ogrodowej, Traugutta, Tuwima, Nawrot i Jaracza. Nie obyło się bez trudności i problemów, które napotykamy na śródmiejskich ulicach, na których od wielu lat nic nie było robione. Jednak inwestycje realizowane są kompleksowo, gdzie przebudowujemy wszystko pod i na ziemi. Takie inwestycje posłużą na lata, a w przyszłości remonty będą łatwiejsze do wykonania – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik. 

Mieszkańcy w tym roku mogli zobaczyć, jak w ciągu najbliższych kilku lat zmieni się nasze centrum z szarych ulic na zadrzewione drogi i pasaże, służące mieszkańcom.

Dawną świetność odzyskują również kamienice. W tym roku jesteśmy łącznie na 34 budowach i tworzymy 29 projektów na kolejne remonty. Z końcem roku możemy się cieszy już z kilku przykładów przeprowadzonej rewitalizacji kamienic, choćby przy Tuwima 46, czy Kilińskiego 26. Rewitalizacja dobiega również końca w parku Sienkiewicza i parku Moniuszki, które na wiosnę ukażą się łodzianom w najlepszym swoim obliczu od lat. Kamienice stawiamy praktycznie od nowa. Wymieniamy fundamenty, stropy, odtwarzamy zdobienia i sztukaterie. Tworzymy nowe komfortowe i funkcjonalne mieszkania, wśród których, miejsce znajdzie się również dla osób spod pieczy zastępczej, osób niepełnosprawnych i mieszkania chronione. 

W parkach stawiamy na ekologiczne rozwiązania. Czujniki zmierzchu do regulowania oświetlenia w energooszczędnych latarniach, zbiorniki na deszczówkę, automatyczne systemy nawadniania uruchamiane przez czujniki wilgoci i niska zieleń, która stworzy dom dla żyjących w miejskiej przestrzeni zwierząt. Zrewitalizowane parki to również nowe alejki, ławki, multimedialne fontanny i place zabaw dopasowane również do potrzeb niepełnoprawnych dzieci.

Kontakt