Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Bezrobocie w Łodzi wciąż spada

Grudzień 2019 r. był kolejnym miesiącem, w którym spadał poziom bezrobocia w Łodzi. Warto odnotować, że w tym samym czasie stopa bezrobocia w Polsce oraz w województwie łódzkim minimalnie wzrosła.

Bezrobocie w Łodzi wciąż spada , fot. Archiwum UMŁ

Bezrobocie w Łodzi wciąż spada. Według oficjalnych danych GUS stopa bezrobocia w Łodzi spadła w grudniu 2019 r. do 4,7 proc. Jak podkreśla Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ, w tym samym czasie stopa bezrobocia, zarówno w Polsce jak i w województwie łódzkim wzrosły o 0,1 punktu procentowego: – Zwykle grudzień jest okresem, kiedy wzrasta bezrobocie. To, że w tym czasie bezrobocie w Łodzi spadło oznacza, że miejsca pracy w naszym mieście są trwałe, nie są uzależnione od koniunktury na rynku prac sezonowych. Ogromna w tym zasługa łódzkich przedsiębiorców, którzy wciąż tworzą miejsca pracy. Podobnie jak w 2019, tak i w tym roku przedsiębiorcy tworzący nowe miejsca pracy mogą liczyć na nasze wsparcie. W 2020 r. na aktywizację zawodową osób bezrobotnych UMŁ zarezerwował 40 mln. zł.

Dyrektor Piotr Bors spodziewa się, że na koniec 2020 r. stopa bezrobocia w Łodzi spadnie poniżej 4 proc. i dodaje: – Chcielibyśmy mieć taki sam poziom bezrobocia jak Wrocław czy Poznań. Na razie dzieli nas od nich jeden punkt procentowy, ale to już naprawdę niewielka różnica. Warto pamiętać, że wciągu zaledwie 7 lat udało się nam zmniejszyć bezrobocie w Łodzi z poziomu 12 proc. do mniej niż 5 proc. Nie ma drugiego miast a w Polsce, które w takim tempie poradziło sobie z problemem bezrobocia.

Powiązane pliki

Kontakt