Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Ponad pół tysiąca łodzian odpracowało zadłużenie czynszowe w placówkach miejskich

Odpracować zadłużenia czynszowe można m.in, w szkołach, domach kultury, domach opieki społecznej, w zoo i przy porządkowaniu zieleni miejskiej - 524 lokatorów mieszkań komunalnych odpracowało w sumie 2,5 mln zł długów czynszowych. W ten sposób nie tylko odrobili nawet kilkudziesięciotysięczne zaległości, ale jednocześnie wielu zdobyło nową pracę i dźwignęło się z kryzysu.

Pan Jan odpracowuje swój dług pracą w szkole , fot. Radosław Jóźwiak

- Istotne jest to, że w tym projekcie miejskim najważniejszy jest człowiek. Dzięki takiej ofercie wiele osób mogło wejść na nową drogę, uniknąć eksmisji, znaleźć pracę i uwierzyć, że można wyjść z poważnych kłopotów – powiedział Sławomir Granatowski, dyrektor Departamentu Rewitalizacji i Sportu UMŁ.

Do programu przystąpiło w ciągu ostatnich lat ponad 1000 osób, a ponad połowa z nich już zdołała odrobić długi czynszowe, czasem sięgające nawet 30 czy 50 tys. zł.

- Przystępujący do akcji mogą starać się o zatrudnienie w różnych łódzkich placówkach i instytucjach, w szkołach, domach kultury, domach opieki społecznej, w zoo i przy porządkowaniu zieleni miejskiej – mówi Izabela Wilkowska-Składowska, koordynator programu w Zarządzie Lokali Miejskich.

Spłacono – jak dotąd – ponad 2,5 mln zł, choć to oczywiście tylko niewielka część zadłużenia czynszowego w lokalach komunalnych w skali całej Łodzi.

 

 

Kontakt