Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Fundusz Wkładów Własnych dla NGO – konkurs na dofinansowanie trwa

Potrzebujesz wsparcia finansowego w pokryciu wkładu własnego? Masz pomysł na projekt dla łodzian? Weź udział w konkursie, czeka 200 tys. zł dofinansowania. Kto może je dostać, na jakich zasadach i do kiedy można składać wnioski?

 Panorama Łodzi, na pierwszym planie odnowiony Pałac Steinertów przy ul. Piotrkowskiej 272, fot. Archiwum UMŁ

Fundusz obejmuje wszelkie działania realizowane na terenie Łodzi, a także organizacje dotyczące Łodzi bądź jej mieszkańców. Mogą być to różnego rodzaju warsztaty, imprezy sportowe, aktywności promujące kulturę i sztukę, wydarzenia związane z historią naszego miasta, publikacje, a także wiele innych przedsięwzięć.

- Zależy nam na tym, by organizacje brały udział w konkursach na środki zewnętrzne. Fundusz wkładów własnych jest swego rodzaju "dźwignią zamachową" służącą do tego, żeby organizacje realizowały w Łodzi różnorodne projekty nawet za mniejsze kwoty ze środków miasta, mówi Katarzyna Dyzio, zastępca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Jednym z wnioskodawców poprzedniej edycji konkursu na dofinansowanie zewnętrzne jest Łukasz Charuba, przedstawiciel Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orientuś” Łódź i organizator projektu Łódzkie Biegi Górskie: - Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym oraz z Funduszu Wkładów Własnych proponowanych przez UMŁ, mieszkańcy mogą otrzymać łącznie nawet 100% dofinansowania.

Wszystkie organizacje pozarządowe, które starają się o środki zewnętrznie i pragną ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego mogą złożyć wniosek poprzez prosty formularz do 31 sierpnia. Dotacja może zostać udzielona do 40% wartości całego projektu, maksymalnie 50 tys. zł. Dofinansowania są jednoroczne, więc otrzymane środki będą przeznaczone do wykorzystania do końca bieżącego roku.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.lodz.pl/ngo

Kontakt