Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

3 tygodnie pracy łódzkich wolontariuszy. Jak wygląda ich praca w praktyce?

65 wolontariuszy, około 70 zgłoszeń od początku uruchomienia drugiej edycji Miejskiego Wolontariatu (czyli od 20 października). Łodzianie pomagają chętnie, ale też wzrasta zapotrzebowanie wśród seniorów na taką pomoc.

Każdy łódzki wolontariusz jest wyposażany w rękawiczki, maseczki i płyny dezynfekujące , fot. Archiwum UMŁ

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy do tej pory się zgłosili do nas i są już aktywni – mają identyfikatory, mają umowy i kontaktują się z seniorami. Wolontariat działa w bardzo prosty sposób – senior dzwoniąc na call center, zostawia informacje o swoich potrzebach, o tym w jakiej dzielnicy mieszka, a to my szukamy wolontariusza, który zadeklarował chęć pomocy na danym terenie. – informuje Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej UMŁ.

Aby zgłosić się do Miejskiego Wolontariatu należy skontaktować się z Biurem Aktywności Miejskiej wysyłając maila na adres: wolontariat@uml.lodz.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 42 638 52 53. Tam każdy chętny do pracy w ramach wolontariatu otrzyma szczegółowe instrukcje. Wolontariusz jest wyposażany w rękawiczki, maseczki i płyny dezynfekujące.

- Napisałam maila, szybko dostałam odpowiedź, formalności trwały 5-10 minut, dostałam identyfikator, dostałam środki ochrony i od razu kontakt do seniorów. Mam wrażenie i mam nadzieję, że ta znajomość z panią Czesią zostanie jeszcze po covidzie. Trafiła mi się tak super pani, że potrafimy przez godzinę gadać przez telefon, jest cudna, ma bardzo młodzieńczy umysł, ma super nastawienie do świata – opowiada Ewa Hornach, wolontariuszka, która zgłosiła się do drugiej edycji wolontariatu, jako pierwsza. 

Numer Call Center Senior, który został stworzony specjalnie dla seniorów, pod którym seniorzy mogą zarówno zgłosić sprawę do Miejskiego Wolontariatu, jak i dzwonić w innych sprawach to numer: 42 638 55 00. Numer aktualnie czynny jest w godzinach pracy urzędu, czyli poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 8.00-16.00 a we wtorki w godzinach 9.00 – 17.00.

Podczas pierwszej fali covid Urząd Miasta Łodzi uruchomił Miejski Wolontariat już w marcu. Wolontariat działał do czerwca, wówczas zarejestrowało się 165 wolontariuszy i otrzymaliśmy około 650 spraw.

Kontakt