Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 28 września 2023

Legionów. Kolejne wielkie metamorfozy kamienic dobiegają końca [ZDJĘCIA]

ML

Zbliża się finał odnowy dwóch kamienic przy ul.... więcej

środa, 27 września 2023

Nowe mieszkania przy Wólczańskiej. Powstaną w miejscu po wyburzonym biurowcu [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

Przy ul. Wólczańskiej rozpoczęła się kolejna... więcej

Łodzianie skonsultują koncepcję parku linearnego

W latach 2021-2023 w naszym mieście zostanie zaprojektowany i wybudowany innowacyjny park linearny. Inwestycja powstanie na pasażu im. Anny Rynkowskiej oraz na zieleńcu pomiędzy ulicą Wólczańską a Gdańską w ramach międzynarodowego projektu euPOLIS, finansowanego z programu Horyzont 2020 Unii Europejskiej. Jest on realizowany przez Miasto Łódź wraz z partnerami z całej Europy od września ubiegłego roku. Już dziś zapraszamy mieszkanki i mieszkańców okolicy do wyrażenia swojej opinii na temat sposobu zagospodarowania tej przestrzeni.

Lokacja projektu na planie miasta

Projekt obejmuje szeroko zakrojone działania partycypacyjne z udziałem osób mieszkających, pracujących, uczących się w pobliżu lub odwiedzających miejsce, w którym powstanie linearny park (podłużny pas zieleni). Pierwszym takim działaniem było zapoznanie instytucji i podmiotów sąsiadujących z terenem planowanej inwestycji z założeniami projektu podczas warsztatowego spotkania on-line, które zorganizowano w listopadzie 2020 roku. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie badania wśród mieszkanek i mieszkańców, które pomoże nam zidentyfikować wyzwania projektowe oraz poznać najważniejsze potrzeby i preferencje mieszkańców.

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią badanie realizowane jest jako  e-ankieta. Umieszczona została na platformie VOX POPULI. Prosimy mieszkańców o wypełnienie ankiety i podzielenie się z realizatorami projektu swoją opinią, dzięki czemu uda się lepiej zrozumieć stan i potencjał tej okolicy.

Chcemy, aby ta przestrzeń była współprojektowana przez jej obecnych i przyszłych użytkowników. Stąd w kolejnych etapach projektu przewidywany jest udział mieszkańców w warsztatach, wywiadach czy spacerach badawczych (ich organizacja zależy od sytuacji epidemicznej w kraju).

Wyniki ankiet i porady ekspertów będą rozpowszechniane wśród wszystkich potencjalnych uczestników (interesariuszy) za pośrednictwem różnych kanałów komunikacji (sieci społecznościowe, wydarzenia publiczne, sieć internetowa, poczta elektroniczna, newslettery itp.)

Dodatkowe informacje o projekcie dostępne są na stronie: https://rewitalizacja.uml.lodz.pl/rewitalizacja/wybrane-projekty-rewitalizacji/eupolis/.

Kontakt