Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 23 lipca 2024

Remont Jaracza. Kiedy rozpoczną się prace nad nową nawierzchnią?

red

Firma Jagez wygrała ogłoszony przez Zarząd... więcej

poniedziałek, 22 lipca 2024

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Na etapie ostatnich prac wykończeniowych jest... więcej

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 40 zamienia się w hotel. Trwa już remont fasady

Frontową elewację kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 40 przesłoniły rusztowania. Kilka dni temu rozpoczęła się jej renowacja. Jest to zarazem przejaw olbrzymich zmian całej nieruchomości, w której powstaje… 4-gwiazdkowy hotel.

Wizualizacja podwórka nieruchomości przy ul. Piotrkowska 40. Po prawej stronie widoczny przeszklony ogród zimowy, w którym znajdzie się sala jadalna hotelowej restauracji. W tle zamykająca hotelowe podwórze oficyna z prześwitem zapewniającym komunikację.

Prace przy przebudowie kamienicy trwają już dwa lata i koncentrowały się dotąd w głębi posesji, gdzie gruntownie remontowano dwie oficyny i dobudowano trzecią, zamykającą działkę od wschodu. Remont frontu to znak, że prace budowlane wkroczyły już w fazę końcową. 

– Poza 61 pokojami gościnnymi będzie tu także restauracja, sala konferencyjna, siłownia i być może kręgielnia – mówi inwestorka Joanna Widyńska-Hamad, podkreślając, że prace prowadzono pod okiem wojewódzkiego konserwatora zabytków. – Wyremontowaną drewnianą kuczkę udostępnimy zwiedzającym, którzy będą mogli zobaczyć, jak kiedyś wyglądały podwórka łódzkich kamienic.

Historia kamienicy

Frontowy budynek pod numerem 40 powstał w 1873 r., należał do rodziny Silbersteinów. Po 1925 r. kamienica służyła jako siedziba m.in. sklepu Gazowni Łódzkiej, słynnego sklepu z aparatami fotograficznymi Morgensterna, a następnie ze sprzętem radiowym. W ostatnich latach mieściła się tu pijalnia piwa.

Charakterystyka hotelu

Ogólny metraż hotelu wynosi 3400 mkw., co obejmuje również zabytkową drewnianą galerię oficyny (zabudowany ze wszystkich stron balkon zwany kuczką – element architektury żydowskiej) i szklaną werandą w podwórku, gdzie będzie jadalniana część hotelowej restauracji. Recepcja powstanie we froncie kamienicy, w lokalu, w którym jeszcze do niedawna działała piwiarnia.

Kontakt