Łódź Rewitalizuje

Łódź buduje z WTBS. 49 lokali oddanych do użytku, ponad 300 w planach

Niemal 50 komfortowych mieszkań sprezentowało łodzianom pod choinkę Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które przy ul. Wysokiej 30 zakończyło właśnie kolejną inwestycję realizowaną wspólnie z miastem.

24 mieszkania w nowym domu wzbogacą zasoby komunalne gminy i będą wynajmowane według gminnych stawek czynszowych. Pozostałe 25 lokali wynajmie na swoich zasadach WTBS. Nowi lokatorzy zaczną wprowadzać się już w styczniu.

Mieszkania przy ul. Wysokiej 30 mają precyzyjnie przemyślane rozkłady. Były projektowane z myślą, by jak najlepiej wpisywać się w potrzeby mieszkaniowe łodzian. Są wśród nich mieszkania zarówno jedno-, jak i dwu- oraz trzypokojowe.  

– Najwięcej mamy tych średniej wielkości, dwupokojowych. Między nimi takie z małymi oddzielnymi pokojami, które przylegają do drugiego pokoju z aneksem kuchennym. To już daje komfort mieszkania dla rodziny z dzieckiem – podkreśla Radosław Stępień, prezes WTBS. – Przygotowujemy się, by od 10 stycznia podpisywać pierwsze umowy i przekazywać klucze do lokali. Dla przyszłych mieszkańców mamy też przygotowane miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie, a przed budynkiem stojaki rowerowe.

Będzie więcej mieszkań z WTBS

Współpraca miasta z widzewskim TBS-em układa się na tyle pomyślnie, że w toku są kolejne wspólne inwestycje realizowane na działkach, które gmina wnosi aportem jako swój udział w inwestycji. Obecnie na różnych etapach procesu inwestycyjnego powstaje dzięki takiej kooperacji ponad 300 mieszkań (wraz z tymi właśnie oddanymi do użytku). Najbardziej zaawansowane są prace przy ul. Nawrot 98, gdzie latem rozpoczęło się wznoszenie domu wielorodzinnego z 35 lokalami mieszkalnymi. 17 z nich będzie mieszkaniami komunalnymi. 

Na etapie przygotowawczym jest budowa kolejnych domów, które WTBS wzniesie przy: ul. Przędzalnianej 101/103 (39 mieszkań), ul. Skierniewickiej 8/10 (36 lokali), ul. Widok/Oblęgorskiej (2 budynki z 65 mieszkaniami), ul. Lubelskiej 9/11 (70 mieszkań) i ul. Lubelskiej 7 (22 mieszkania).

Kontakt