Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Odżyje dawny Uniontex. W planach mieszkania, usługi oraz Centrum Papieskie

Właściciel pofabrycznych terenów należących niegdyś do Zjednoczonych Zakładów Przemysłowych Scheiblera i Grohmana, a po wojnie do fabryki Uniontex, ujawnił swoje plany dotyczące tej działki. Linesa Investments zmieni fabrykę w wielofunkcyjny projekt Nowa Tkalnia.

Wizualizacja projektu nowego budynku mieszkalnego wkomponowanego w zabudowania tzw. Tkalni Papieskiej.

Plan odnowy przedstawiono na zakończonych w niedzielę Targach Nieruchomości i Budowy Domu, które odbyły się w Atlas Arenie. Na stronie internetowej inwestycji czytamy: „Nowa Tkalnia to wieloetapowy i wielofunkcyjny projekt deweloperski, który powstanie na terenach byłych zakładów Karola Scheiblera zlokalizowanych w Łodzi w kwartale ulic: Tymienieckiego, Kilińskiego i Milionowej. Projekt zakłada rewitalizację zabytkowych murów i obiektów wchodzących w skład kompleksu tkalni oraz budowę nowych budynków. Na terenie inwestycji powstanie także Centrum Papieskie, które będzie nawiązywało do wizyty papieża Jana Pawła II w tkalni w 1987 r.”.

Pierwszy etap budowy Nowej Tkalni

W pierwszym etapie renowacji poddane zostaną budynki kotłowni i maszynowni, w których powstaną biura oraz lokale gastronomiczne. Obok wybudowany zostanie nowy wielorodzinny dom mieszkalny z częścią handlowo-usługową na parterze (od strony ul. Milionowej). Łącznie powstanie tam 255 mieszkań, 203 miejsca parkingowe w podziemnym garażu oraz lokale handlowo-usługowe. Otaczający ten nowy budynek historyczny mur zostanie pieczołowicie odrestaurowany.

– Gdyby było to możliwe, chcielibyśmy rozpocząć prace budowlane jeszcze w tym roku. Natomiast już w najbliższych dniach rozpoczniemy porządkowanie terenu: konieczne rozbiórki niehistorycznych zabudowań, wycinki samosiejek itd. – informuje Linesa Investments.

Co jeszcze obejmie projekt?

Projekt Nowa Tkalnia będzie rozwijany w kolejnych etapach, obejmując dalsze pofabryczne tereny w stronę ul. Kilińskiego. Cała inwestycja jest pomyślana jako projekt miastotwórczy, podobnie jak sąsiednia Fuzja, realizowana w drugiej części dawnego imperium przemysłowego Scheiblera przez dewelopera Echo Investment. Rozdzieli je nowa droga mająca łączyć ul. Tymienieckiego z ul. Milionową. Jej budowa ma rozpocząć się w tym roku.

Kontakt