Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Najpierw wyburzyli, teraz zbudują. Politechnika Łódzka wznosi Alchemium II

Z kampusu Politechniki Łódzkiej zniknęły kolejne budynki należące do Katedry Pojazdów i Podstaw Budowy Maszyn. Na ich miejscu powstanie nowa siedziba Wydziału Chemicznego.

Wizualizacja obiektów Alchemium budowanych wzdłuż ul. Żeromskiego przez Politechnikę Łódzką.

Alchemium to nowoczesna i największa jak do tej pory inwestycja PŁ. Ma składać się z czterech budynków. Pierwszy został oficjalnie otwarty 17 września 2021 r. Wewnątrz znajdują się sale dydaktyczne oraz aula im. prof. Tadeusza Paryjczaka przeznaczona na oficjalne wydarzenia uczelniane. Teraz uczelnia buduje drugi, a zaczęła od rozbiórek starych budynków przy ul. Żeromskiego.

Trzy kolejne budynki Alchemium mają powstać do 2024 r. Ich przestrzenie przeznaczone zostaną na różnego rodzaju badania naukowe. Dużą część zajmą laboratoria chemiczne, znajdzie się tam około 130 pracowni. Ich rola będzie znacząca w budowaniu jakości zajęć praktycznych.

– Mam nadzieję, że ta długo oczekiwana inwestycja dla Wydziału Chemicznego, który jest silnym ośrodkiem naukowym, wpłynie na dalszy jego rozwój. Nowa infrastruktura umożliwi prowadzenie badań na miarę wyzwań przyszłości, a tych, w których chemia odgrywa kluczową rolę, jest bardzo wiele – mówi prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki.

Cały kompleks ma zajmować około 27 379 m2. Za budowę reszty nieruchomości odpowiada firma Alstal Grupa Budowlana. Koszt to ponad 100 mln zł. 

Kontakt