Łódź Rewitalizuje

Prokuratura Regionalna w Łodzi z nową siedzibą. Przystosowano dawny gmach UŁ [ZDJĘCIA]

Powiększą się zasoby lokalowe Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która do swoich potrzeb przystosowuje kupiony kilka lat temu od Uniwersytetu Łódzkiego budynek przy ul. Lipowej 81 (u zbiegu z ul. Marii Curie-Skłodowskiej).

Na zdjęciu nowy budynek Prokuratury Regionalnej w Łodzi przy ul. Lipowej 81 po przeprowadzonym remoncie

Niezbędny remont czteropiętrowego gmachu zajmowanego kiedyś przez Wydział Filologiczny UŁ jest już na ukończeniu. Proces jego zasiedlania rozpocznie się prawdopodobnie już po wakacjach po odbiorach technicznych i inwestorskich. Przeniosą się tam dwie jednostki łódzkiej Prokuratury Rejonowej: Wydział I ds. Przestępczości Gospodarczej (wyprowadzi się z pomieszczeń wynajmowanych przy al. Kościuszki) oraz Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej znajdujący się obecnie w budynku Prokuratury Okręgowej w Łodzi przy ul. Kilińskiego – łącznie ok. 75 osób. 

– Budynek wymagał sporo prac adaptacyjnych, by przekształcić go z funkcji dydaktycznych do potrzeb biurowych i szczególnych wymogów wymiaru sprawiedliwości. Powstały więc np.  pomieszczenia dla osób doprowadzanych w celach procesowych, pokój okazań z weneckim lustrem i tajna kancelaria – informuje prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Remont, którego koszt wynosi kilkanaście mln zł, sfinansował budżet państwa.

Kontakt