Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 1 lutego 2023

Famuły przy Ogrodowej do remontu. Mieszkania, hostel i dużo roślinności [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

We wtorek, 31 stycznia, otwarto oferty złożone w... więcej

wtorek, 31 stycznia 2023

Nowe mieszkania przy Dowborczyków. Co w planach inwestycji? [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

Przy ul. Dowborczyków 18, a więc w bezpośrednim... więcej

piątek, 27 stycznia 2023

Rewitalizacja. Kolejna kamienica przy Kilińskiego pięknieje w oczach! [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

Już od pół roku remontowana jest kamienica przy... więcej

Rozpoczynamy prace nad zmianą Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Łodzi

Prezydent Miasta Łodzi zawiadamia, że w dniu 16 listopada 2022 roku Rada Miejska w Łodzi podjęła Uchwałę Nr LXVIII/2008/22 w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Łodzi.

Gminny Program Rewitalizacji to najważniejszy dokument opisujący potrzeby i plany miasta dotyczące rewitalizacji. Wraz ze zmianą sytuacji zewnętrznej i na podstawie ceny aktualności i stopnia realizacji powinien być odpowiednio uaktualniany. W przypadku Łodzi takie zmiany wprowadzono już dwukrotnie (w 2018 i w 2020 roku). Rozpoczynamy zatem proces zmiany tego dokumentu po raz trzeci. Przystąpienie do tego procesu zostało  zaaprobowane przez Komitet Rewitalizacji podczas posiedzenia w lipcu 2022 roku.

Uaktualnienie treści Gminnego Programu Rewitalizacji ma objąć w szczególności:
1. Uwzględnienie szans i możliwości związanych z nową perspektywą unijną (2021-2027) oraz środkami dostępnymi w ramach programów operacyjnych.
2. Wprowadzenie zmian wynikających z aktualizacji listy podstawowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji (m. in. dodanie nowych przedsięwzięć, wskazanie przedsięwzięć, których realizacja się już zakończyła, aktualizacja kwot przeznaczonych na realizację poszczególnych przedsięwzięć w związku z zawieraniem i realizacją umów o dofinansowanie na poszczególne działania, aktualizacja danych dot. wykonawców).

W ramach prac, zgodnie z wymogami ustawy o rewitalizacji, przeprowadzone zostaną pełne konsultacji treści i proponowanych zmian z mieszkańcami. Już teraz zachęcamy do zastanowienia się nad tym jakie przedsięwzięcia warto w nowym dokumencie uwzględnić.

Obwieszczenie w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Łodzi

 

 

Kontakt