Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 22 marca 2023

wtorek, 21 marca 2023

Rewitalizacja. Kolejna kamienica przy Kilińskiego pięknieje w oczach! [WIZUALIZACJE]

Już od pół roku remontowana jest kamienica przy ul. Kilińskiego 36, która drugą młodość zyska dzięki gminnemu programowi rewitalizacji. Właśnie ukazały się nowe grafiki, przedstawiające wygląd budynku po zakończeniu prac rewitalizacyjnych.

Wizualizacja elewacji kamienicy przy ul. Kilińskiego 36 od strony ul. Kilińskiego

Tak jak w innych realizacjach tego programu, obiekt jest remontowany kompleksowo – od piwnic po dach, przearanżowane zostanie też podwórze. Zakres prac obejmuje m.in. wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych oraz podłączenie gmachu do miejskiego systemu ogrzewania. W kamienicy zainstalowana będzie winda.

Kamienica przy Kilińskiego z przyjaznym podwórzem

Podwórze otrzyma nową nawierzchnię z kostki kamiennej. Staną na niej ławki, nieduża altana, stojak na rowery, trzepak i kosze na śmieci. Dzieci będą mogły korzystać z karuzeli i huśtawki na placu zabaw. Na zewnętrznych ścianach zawisną budki lęgowe dla jerzyków.

W kamienicy zaplanowano 27 mieszkań komunalnych, w tym dwa mieszkania dla lokatorów z niepełnosprawnością i jedno dla osoby opuszczającej pieczę zastępczą. Ma tam również działać Centrum Interwencji Kryzysowej, będące ośrodkiem wsparcia dla łodzian w potrzebie. W budynku znajdzie się też pięć lokali usługowych na wynajem pod działalność gospodarczą.

Rewitalizacja po sąsiedzku

W ramach rewitalizacji aktualnie remontowana jest także kamienica przy ul. Kilińskiego 28, gdzie powstaje 16 mieszkań komunalnych i trzy lokale użytkowe, a jeszcze w styczniu 2020 r. po gruntownym remoncie oddany do użytku został dom przy ul. Kilińskiego 26.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt