Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Remont Struga na półmetku. Jak przebiegają prace? [ZDJĘCIA]

W 2022 r. prowadzono prace na odcinku od ul. Wólczańskiej do ul. Żeromskiego. W ich trakcie wymieniono podbudowy pod jezdnią, na których została ułożona warstwa wiążąca z mieszanki mineralno-asfaltowej.

Na zdjęciu prace remontowe nawierzchni ul. Struga

Wzdłuż jezdni zostały ułożone krawężniki granitowe. Wykonano peron autobusowy przy ul. Gdańskiej z betonową płytą w polu do zatrzymywania się pojazdów. Ponadto wymieniono nawierzchnię chodników i zjazdów po obu stronach ulicy. Chodniki wykonano z płytek betonowych 25 x 25 cm, natomiast zjazdy są z kostki granitowej. W miejscach przejść dla pieszych i peronów autobusowych znajdują się płytki wskaźnikowe o różnej fakturze, które umożliwjają poruszanie się osobom słabowidzącym i niewidzącym.

Co w planach na 2023 r.?

W 2023 r. wykonawca inwestycji będzie remontował ul. Struga na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Żeligowskiego.

W piątek, 24 lutego, rozpoczęto prace na kolejnym odcinku ul. Struga od ul. Lipowej do ul. Pogonowskiego. Remont będzie prowadzony po ruchem. Od rana ciężki sprzęt pojawił się na ul. Struga. Drogowcy rozpoczęli wprowadzanie zmian w organizacji ruchu. Zajęta na prace będzie połowa jezdni, a ruch odbywać się będzie jednym pasem ruchu. Nie będzie możliwości zaparkowania. Ponadto przesunięte zostało przejście dla pieszych na ul. Pogonowskiego. Ze względu na zakres prac zmieniła się trasa linii autobusowej 80, która kursuje prosto ul. Kopernika do ul. Łąkowej, a dalej w ul. Karolewską.

Prace obejmą frezowania starej nawierzchni i rozbiórki. Ulica zyska nową nawierzchnię, równe chodniki oraz wygodną infrastrukturę przystankową, która ułatwi korzystanie z komunikacji miejskiej. Kolejny odcinek ul. Struga to część całego projektu przebudowy ulicy pomiędzy ul. Wólczańską a Żeligowskiego.

Finał inwestycji planowany jest na wakacje 2023 r.

Kontakt