Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 28 sierpnia 2026

Nowa ulica w Łodzi otwarta. Przebiega przez sam środek znanego osiedla! [ZDJĘCIA]

red

Między ul. Tymienieckiego a ul. Milionową w Łodzi... więcej

Fuzja Łódź szykuje nowości. Będzie parking wielopoziomowy, drogeria i usługi medyczne

red

Osiedle Fuzja Łódź stale się rozrasta. Dopiero co... więcej

Mandalorianin w Łodzi! Mural z Gwiezdnych Wojen powstaje przy Piotrkowskiej [ZDJĘCIA]

Za nami premiera trzeciego sezonu Mandalorianina na Disney+. Na fanów Gwiezdnych Wojen czeka gratka – łódzki mural z Dinem Djarinem i Grogu!

Na zdjęciu powstający mural nawiązujący do serialu "Mandalorian", zawierający łódzkie motywy

Din Djarin i Grogu – władający mocą maluch tego samego gatunku co Yoda – zdobyli serca fanów Gwiezdnych Wojen na całym świecie. Ukryty za hełmem Mandalorianin i prychający dzieciak to jedna z najbardziej wyjątkowych par, jakie możemy oglądać na małym ekranie. A niebawem także na muralu zaprojektowanym przez łódzkiego artystę, Macieja Polaka.

Z okazji premiery trzeciego sezonu Mandalorianina powstała grafika dedykowana bohaterom serialu. Są na niej nie tylko Djarin i Grogu, ale także łódzkie motywy wkomponowane w charakterystyczny, mandaloriański hełm głównego bohatera – EC1 czy pomnik Tadeusza Kościuszki.

Mural powstaje na ścianie kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 146.

Kontakt