Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 2 października 2023

Remont Wojska Polskiego. Plac Kościelny ze zmianami w organizacji ruchu [MAPA]

TAnd

MPK Łódź wchodzi z pracami przy torowisku na placu... więcej

piątek, 29 września 2023

Stajnia Jednorożców się zazieleni! Jak? Zdecydują łodzianie! [SZCZEGÓŁY]

Słynnemu łódzkiemu centrum przesiadkowemu przybędzie niebawem sporo zieleni. To kolejny krok w zazielenianiu obszaru śródmiejskiego Łodzi. W okolicy Stajni mogą się pojawić rośliny w formie kwietnych rabat, trawników, zielonych pnączy i drzew. To potencjalnie dodatkowe 2000 mkw. zieleni. W optymalnym przeprowadzeniu inwestycji pomogą łodzianie, w tym architekci.

Infografika dotycząca warsztatów z mieszkańcami w zakresie zazieleniania Stajni Jednorożców

Wydział Kształtowania Środowiska UMŁ do współpracy zaprosił łódzki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wspólnie planują przeprowadzić warsztaty z mieszkańcami na temat zazielenienia skrzyżowania Piotrkowskiej i trasy WZ. W ramach tego projektu odbędą się dwa spotkania:

  • 6 czerwca w godz. 17:00-19:00 w Fabryce Aktywności Miejskiej (ul. Tuwima 10) zorganizowana zostanie debata z ekspertami
  • 13 czerwca w godz. 17:00-19:00 pod HiPiotrkowska (ul. Piotrkowska 157A) rozpocznie się z kolei spacer badawczy i warsztaty projektowe z mieszkańcami.

W końcówce czerwca (27.06) opublikowane zostaną online wyniki konsultacji społecznych (VOX POPULI). W efekcie powstanie koncepcja, która w kolejnych miesiącach zacznie być realizowana. Jeszcze w 2023 r. Stajnia Jednorożców zmieni się na lepsze!

Kontakt