Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 czerwca 2026

środa, 10 czerwca 2026

Nowy program wynajmu mieszkań w Łodzi. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

AC

Łódź chce stworzyć program bezpiecznego wynajmu... więcej

40 tys. zł za najlepszy projekt „Współczesnej Łódzkiej Kamienicy”. Biuro Architekta Miasta ogłosiło konkurs

Biuro Architekta Miasta ogłosiło kolejną edycję konkursu na projekt współczesnej łódzkiej kamienicy. Przed architektami nie lada wyzwanie, bo budynek trzeba „wpisać” w niełatwą przestrzeń.

Na zdjęciu kamienica przy ul. Więckowskiego 9

To trzecia już edycja konkursu na „Współczesną Łódzką Kamienicę”. Zadaniem na ten rok jest zaprojektowanie budynku przy skrzyżowaniu ul. Więckowskiego z ul. Zachodnią. To trudna działka, który przy samym narożniku jest bardzo wąska i dopiero głębiej staje się szersza. Ramy dla projektu określa miejscowy plan dla tego terenu. 

Główna idea konkursu to szukanie nowych rozwiązań i twórczych kierunków rozwoju architektury łódzkich kamienic. Ma on charakter otwarty, a nagroda główna wynosi 40 tys. zł! 

Zgłoszenia można składać do 16 października.

Więcej informacji: >>>KLIKNIJ<<<

Kontakt