Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 11 grudnia 2023

Hotel Światowit przechodzi do historii. Wyburzanie rozpoczęte! [ZDJĘCIA]

red

Z krajobrazu Łodzi znika wysoka bryła budynku... więcej

piątek, 8 grudnia 2023

Zaniedbana kamienica przy Kilińskiego przeradza się w prawdziwą perełkę! [ZDJĘCIA]

Zaniedbana kamienica odzyskuje dawny blask. Sprawdzamy, jak przebiega remont zabytkowego budynku przy ul. Kilińskiego 28.

Na zdjęciu elewacja kamienicy przy ul. Kilińskiego 28

Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem. Ekipa jest na placu budowy, właśnie rozpoczyna prace wykończeniowe. W ostatnich tygodniach wykonawca prowadził montaż dekoracji sztukatorskiej na elewacji od strony północnej oraz układał glazurę na parterze w mieszkaniu dla osoby niepełnosprawnej. Ponadto prowadzone były roboty wykończeniowe. Robotników widzieliśmy przy lakierowaniu schodów i tralek w budynku frontowym.

Na podwórku zamontowano płyty granitowe oraz elementy osłonowe w pergolach. Zakończono prace przy instalacji gazowej. W najbliższych tygodniach wykonawca planuje wykonanie warstwy wykończeniowej w prześwicie bramowym, przeróbkę schodów zewnętrznych do pomieszczeń usługowych oraz montaż listew na klatce schodowej. Na nowym placu zabaw pojawią się zabawki.

W kamienicy powstaje 16 mieszkań komunalnych i 3 lokale usługowe przeznaczone pod wynajem. Inwestycja zostanie zakończona pod koniec 2023.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt