Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 8 grudnia 2023

czwartek, 7 grudnia 2023

Tunel pod Łodzią droższy o 80 mln zł. Dodatkowe pieniądze także na wzmocnienie kamienic

Jakub Bień

Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią, który ma... więcej

Legionów. Kolejne wielkie metamorfozy kamienic dobiegają końca [ZDJĘCIA]

Zbliża się finał odnowy dwóch kamienic przy ul. Legionów. W październiku zakończą się prace pod numerami 37A i 44. Trwają tam ostatnie czynności wykończeniowe i porządkowe.

Na zdjęciu elewacja kamienicy przy ul. Legionów 37a

Kamienica Jakuba Windmana przy ul. Legionów 37A jest jednym z największych budynków w okolicy. Zwraca uwagę przechodniów bogatymi zdobieniami elewacji, które zostały właśnie odrestaurowane.

– W części frontowej powstały dwa lokale przeznaczone na restaurację i usługi oraz sześć biur. W dwóch oficynach powstało łącznie 27 mieszkań. Przewidziano również cztery pracownie artystyczne w starej powozowni – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Dzięki rewitalizacji na podwórku powstaną wygodny podjazd z kostki kamiennej, miejsca parkingowe i chodniki przy elewacjach budynku. Całości dopełnią trawniki, zielone pnącza i niskie drzewa.

Remont po sąsiedzku

W kamienicy przy ul. Legionów 44 trwają prace wykończeniowe przygotowujące do odbiorów. Robotników regulujących okna zobaczymy w budynku frontowym i na klatce schodowej. Po remoncie pod tym adresem przewidziano m.in. mieszkania i lokale handlowo-usługowe, placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci i młodzieży w wieku 10–18 lat, świetlicę środowiskową z dodatkowymi funkcjami terapeutycznymi.

W podwórku powstanie zieleniec z ławeczkami połączonymi pergolą, w głębi znajdzie się plac zabaw z piaskownicą, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Pomiędzy budynkiem frontowym a kotłownią przewidziano dwa miejsca postojowe. Teren zostanie odpowiednio oświetlony. Południową granicę zamknie nowe, murowane ogrodzenie.

Wartość inwestycji w obu kamienicach to ponad 30 mln zł.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt